#FreshTag.cz


Nový smartphone umožní rodičům kontrolovat, k čemu ho děti používají

zdroj foto: pixbay.com

27.2.2018Štěpán Sochor

První telefon je velkým okamžikem pro všechny. Dítě dostane technologický zázrak, po kterém tak dlouho prahlo, a rodič naopak čelí výzvě naučit svého potomka s telefonem správně zacházet. Pokud se dítěti dostane do rukou chytrý telefon s přístupem na internet, mají rodiče o strach postaráno, na internetu lze totiž najít všechno, a to i věci, které by se k dětem dostat rozhodně neměly.

Face Tweet Seznam

Španělská společnost Escudo Web představila na letošní Světové mobilní konferenci mobilní zařízení speciálně designované pro děti. Snaží se tím pomoci rodičům při výběru prvního telefonu pro své potomky.

Smartphone se speciální verzí operačního systému Android bude umožňovat rodičům, aby zpřístupnili dětem jen to, co považují za vhodné. Aplikace v mobilu dospělého dává možnost nastavit různé módy, jako je například studijní mód, který dítěti zpřístupní pouze aplikace vhodné k učení. Dále mohou rodiče ze svého mobilu vysílat příkazy a upozornit tak svého potomka za pomoci obrázku, který mu vyskočí na displeji, že je čas například vyčistit si zuby.

Vědí rodiče, co dělají jejich děti na svých telefonech?Vědí rodiče, co dělají jejich děti na svých telefonech? (zdroj: pixbay.com)

Telefon bude také zároveň disponovat GPS lokalizátorem, který nelze vypnout, stejně jako samotný telefon. Ve své aplikace tudíž rodič uvidí, kde se jeho dítě nachází za všech okolností, pokud se jeho ratolesti nevybije baterie. Dítě bude mít taktéž možnost SOS hovoru, který v případě nouze vytočí otce či matku. 

V případu nouze může dítě upozornit své rodiče SOS hovorem, že se něco dějeV případu nouze může dítě upozornit své rodiče SOS hovorem, že se něco děje (zdroj: pixbay.com)

Mobilní zařízení společnosti Escudo Web má být telefon jako každý jiný. Jeho výhoda dle výrobců spočívá v tom, že dává za pomoci aplikace značnou moc do rukou rodičů. Ti si mohou pojistit, že jejich dítě nestráví celý den na telefonu hraním her či brouzdáním po internetu, ale využije ho k tomu, k čemu opravdu potřebuje.  Za pomoci lokalizace a SOS hovoru také zajišťuje větší bezpečí dítěte. Díky tomu by smartphone mohl být vhodný například už pro prvňáky základní školy.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa