#FreshTag.cz


Co to bude, až to bude? Přece #FreshTag!

11.11.2017Tamara Zubac

Šokujícím obrazům a fackujícím titulkům odzvonilo. Už dost bylo usmrkaných zpráv, vyvolávající rudé, zelené a mnohé jiné odstíny tváří. Tohle je #FreshTag, náš svěží protest.

Face Tweet Seznam

Jsme parta mladých lidí, kteří se zajímají o dění kolem sebe a které už nebaví číst dokola ty samé depresivní zprávy. Život se stává nepřehledným a uspěchaným, je bombardován obrazy i hesly na každém kroku.

My jsme se rozhodli přemýšlet trochu jinak - nahlížet na věci s optimismem, dobrou náladou, humorem, a, když už je fakt nejhůř, s tvrdým cynismem. Říká se, že je ve společnosti “blbá nálada”. No, my se ji pokusíme rozbít.

Kde jsme se tu vzali?

To se takhle u piva a vína sešla různorodá partička kulturních maniaků a dala život projektu Informuji.cz. Bylo to místo sdílení kulturních zážitků, vymýšlení nejrůznějších guerill, přípravy festivalu a vůbec budování a tvoření.

Z nuly jsme usilovnou a mravenčí prací vybudovali největší kulturní a volnočasový portál s více než půlmilionovou návštěvností měsíčně - tehdy přišel okamžik, kdy jsme toto naše dítko předali do rukou nového majitele.

A protože jsme pisálci, které práce a společná setkávání bavila a inspirovala, rozhodli jsme se pokračovat dál se svěžím štítem a prošlapávat zas trochu jinou cestičku. Přidáš se k nám?


Kdo vlastně jsme?


aa