#FreshTag.cz


Pár snadných tipů na to, jak být více produktivní

zdroj foto: pixabay.com

30.4.2018Iva Mališová

Určitě každý z nás ví, jak důležitý je time management a naplánování věcí tak, abychom vše stihli včas. Aby byla naše práce co nejvíce efektivní s co nejměnším podílem prokrastinace, je důležité se držet následujících kroků:

Face Tweet Seznam

1) Zapište si!

V organizování času je důležité vědet, kolik toho máme stihnout, proto je fajn si všechny věci zapsat, vytvořit si tzv. "to do list", který poskytne lepší přehled o plánovaných úkolech. Také je dobré si plánovat jen to, co ten daný den doopravdy stihneme. Z vlastní zkušenosti vím, že když si toho člověk naloží moc, je akorát ve stresu a v konečném důsledku stejně nic moc nestihne. S naplánovaným seznamem úkolů a dostatečnými přestávkami na odpočinek ze sebe budete mít hned lepší pocit.

Plánování je základ úspěchuPlánování je základ úspěchu (zdroj: pixabay.com)

2) Ujasněte si priority

Tento bod souvisí s předchozí organizací. Existují malé a velké úkoly, ty, které hoří více než nějaké jiné nebo jsou náročnější a vyžadují více času. Pokud máme úkoly napsané na jednom papíře, pak bychom je měli bychom roztřídit podle stupně důležitosti. Dealiny seminárek, neodkladné faktury, nejbližší schůzky jsou jistě důležitější než kafe s kamarádkou nebo nepovinný úkol ve škole. 

3) Zjistěte, kdy jste přes den nejvíce produktivní

Abychom se konečně po zdlouhavém sepisování úkolů a sestavování priorit dostali konečně k činům, uvědomme si, kdy nám to myslí nejlépe. Každý v průběhu let pozná (hlavně o zkouškovém), kdy se mu přes den nejlépe učí, pracuje, kdy mu to zkrátka "myslí", a podle toho může uzpůsobit svoje plány. 

(zdroj: pexels.com)

4) Relax

Nikdo není nastaven na non-stop práci. Mozek potřebuje svůj odpočinek stejně jako celé tělo. Po každých dvou hodinách práce by měla následovat krátká pauza na odreagování a nabrání nové síly k dalším věcem. 

5) Splněno

Tomu, aby nevznikal organizační chaos, jistě pomůže, když si všechny hotové úkoly odškrtneme. U toho je zároveň důležitá jedna věc, a to ta, že hotovou práci je třeba vždy pečlivě zkontrolovat. Dnešní život si vyžaduje preciznost úplně všude. Pokud chceme zaujmout v práci či škole, je dobře odvedený úkol nezbytností. 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa