#FreshTag.cz


Po Pánovi prstenů a Hobitovi…. Fantasy sci-fi Mortal Engines vrátí Jacksona na plátna!

zdroj foto: www.imdb.com

18.12.2017Jan Marek

Producent, režisér a scénárista Peter Jackson se od posledního Hobitova dobrodružství - Bitvy pěti armád až pozoruhodně dlouho vyhýbal kinům. I letošek uzavřeme bez něj, příští rok o Vánocích ale dostaneme dárek! Londýn na čtyřech (nebo více) kolech v postapokalyptickém Mortal Engines. 

Face Tweet Seznam

Minutu a půl dlouhá ukázka – to je zatím vše, co jsme dostali z producentské dílny Petera Jacksona. I přesto v nás již ale víří deset, sto a tisíc dojmů… převažuje nadšení a vysoké očekávání. Mezititulky v krátkém videu nám totiž mimo jiné také oznamují, že si pro nás oscarový producent, režisér a scénárista v jednom připravuje vskutku legendární ságu! 

Video: Pokochejte se ukázkou! Škoda jen, že je tak krátká

Její první díl by měl v našich kinech přistát 13. prosince příštího roku. Dost možná se tak bude jednat o trhák, který vyprodá vánoční stříbrná plátna tak, jako to letos hrdě zvládá Star Wars: Poslední z Jediů.

O čem Jacksonova novinka bude? 

Zatím nám to trochu připomíná Šíleného Maxe v kombinaci s Vodním světem. Postapokalyptický svět v Mortal Engines totiž hýří rychlými koly, na kterých však rajtují přímo celé domy, městečka a města, jako třeba takový celý Londýn. I přes poušť a pustinu, která očividně zachvátila celý okolní svět, se britská dominanta stále pyšní parčíky a fontánkami v renesančním stylu, přitom se ale jedná o obrození k prvopudové honbě člověka za přežitím.

Pohled na Londýn v zádech budí v Hester Shaw (Hera Hilmar) strachPohled na Londýn v zádech budí v Hester Shaw (Hera Hilmar) strach (zdroj: www.youtube.com)

Ohromný Londýn do svého nitra ocelovými harpunami vtahuje, co mu přijde do cesty, a neustále tak rozšiřuje a obohacuje své dominantní impérium. V centru konfliktu se na opačných stranách ocitají postavy Toma Natsworthyho (Robert Sheenan) z „malo-anglického předměstí“ Londýna a Hester Shaw (Hera Hilmar) bojující o svoji nezávislost před tímto nenasytným městem. Osudy hrdinů se v dramatickém střetu prolnou, až si uvědomí, že ke šťastnému konci je dovede pouze nepravděpodobné spojenectví.

Londýn je jako pekelná jáma polykající veškerou na světě zbylou zbývající svoboduLondýn je jako pekelná jáma polykající veškerou na světě zbylou zbývající svobodu (zdroj: www.youtube.com)

Nezkušený režisér nás trochu znervózňuje, ale uvidíme Elronda, tak co už

Peter Jackson se stará o produkci a scénář, který sleduje motivy stejnojmenné knižní předlohy Phillipa Reeva. Režisérská taktovka spočívá v rukou na plátnech debutujícího Christiana Riverse, a my doufáme, že pod hlavičkou legendy a studia Universal Pictures vyplodí něco, co by nám prázdné místo po Pánovi prstenů mohlo alespoň částečně zaplnit. V hlavních rolí nakonec uvidíme i Elronda! Tedy alespoň herce Huga Weavinga, kterého si Jackson do své novinky přivedl jako jedinou starou známou tvář.

Režisér Peter Jackson se vrací k řemesluRežisér Peter Jackson se vrací k řemeslu (zdroj: c1.staticflickr.com)

Zajímavost: Věděli jste, že Ian McKellen nechce v seriálové verzi Pána prstenů vidět Gandalfa hraného jiným hercem? 

Napište nám, chcete-li vědět víc! 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa