#FreshTag.cz


Počítáte kalorie? Fitness bloggerka vám pomocí několika jednoduchých obrázků možná změní pohled na dietu

zdroj foto: www.thisisinsider.com

5.6.2018Káťa Kočí

Pokud jste se někdy pokoušeli dostat do formy a hlídat si jídelníček, začaly pro vás možná něco znamenat kalorické hodnoty všeho, co jíte. A i když “méně kalorií” může znít podobně jako “zdravější jídlo”, nyní se možná přesvědčíte o opaku.

Face Tweet Seznam

Londýnská fitness bloggerka Lucy Mountain se totiž rozhodla na svém instagramu zbořit veškeré mýty o kaloriích a jejich souvislosti s tím, co je a není zdravé. Svoje insta účty The Fashion Fitness Foodie a TheFFFeed zasypává názornými obrázky, na nichž porovnává nejen po kalorické stránce překvapivé vzorky toho, co můžeme jíst, a boří tím veškeré mýty o tom, co je a co není zdravé, případně po čem se tloustne či hubne.

Lucy se mimo to věnuje také celkově pozitivnímu přístupu ke zdravému tělu a dietě. Rozhodně nepodporuje monotónní jedení salátů, rýžových chlebíčků a dalších “dietních” potravin, přímo bojuje proti omezování se v mlsání, na jejích fotkách se asi setkáte s mnohem větším množstvím sladkostí, než byste od fitness bloggerky čekali.

Také se zasazuje o nazývání věcí pravými jmény: z jídla, kterým porušujete dietu, na jídlo, které vám prostě chutná; nebo z potravin, které pomáhají spalovat tuky, na… nic, protože jídlo tuky nespaluje, jídlo existuje, aby nám dodávalo energii, která se na tuky mění, když se nevyužívá. Jak Lucy sama píše: “Nechme jídlo, ať dělá, co má.” Ať už mlsáte s výčitky svědomí, a když už mlsáte, chcete si to aspoň užívat, a nebo máte svou zeleninku rádi a jste jen zvědaví, co k tomu nějaká holčina, kterou na instagramu sleduje přes 200 tisíc lidí, má co říct… podívejte se na její účet.

Ke svým fotkám samozřejmě píše i vysvětlivky - například hrst mandlí a hrst bombónů jsou srovnatelné po kalorické stránce, v mandlích je však asi více prospěšných látek a možná vás i zasytí na delší dobu, to však neznamená, že máte-li chuť na bombóny, pácháte nějaký příšerný prohřešek. Kalorie jsou stejné, co je v mandlích navíc, můžete brát jako bonus, bez nějž se obejdete.

A jak jste na tom vy? Počítáte každou kalorii, abyste si nerozhodili postavu do plavek, a nebo mlsáte bez zábran a výčitek?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa