#FreshTag.cz


Potvrzeno! Třetí díl Sherlocka Holmese bude

zdroj foto: imdb.com

13.3.2018Štěpán Sochor

Geniální detektiv v hlavní roli s Robertem Downeym Jr. se dostal poprvé do kin v roce 2009. Do režisérského křesla usedl Guy Ritchie, který proměnil fousatého staříka s dýmkou (jak si mnozí detektiva možná představovali) v poměrně mladého a energického podivína s ničivými bojovými schopnostmi. Druhého dílu jsme se dočkali už před 7 lety, a proto je na čase se ptát, kdy uvidíme Sherlocka s Watsonem po svém boku po třetí.

Face Tweet Seznam

Zatímco v prvním díle dostal Sherlock úspěšně za mříže svého tajemného protivníka Lorda Blackwooda, po svém návratu v druhém pokračování se postavil detektiv Holmes svému největšímu nepříteli, jímž je profesor Moriarty. Na konci filmu se střetli v souboji tváří v tvář. V bezvýchodné situaci se Sherlock rozhodl obětovat a strhnout spolu s sebou svého nemesis do vodopádu pod nimi. Za pomoci vynálezu, jenž mu umožnil dýchat pod vodou, však přelstil i samotnou smrt.

V původních povídkách od Arthura Conana Doyla Sherlock pádem do řeky zemřel. Po intenzivním dovolávání se veřejnosti se však autor rozhodl toto rozhodnutí zvrátit a přivedl populárního detektiva zpět k životu.

Profesor Moriarty je rovnocenným soupeřem Sherlocka HolmeseProfesor Moriarty je rovnocenným soupeřem Sherlocka Holmese (zdroj: imdb.com)

Herec Robert Downey Jr. mluvil v rozhovoru pro Entertainment Weekly, kde promoval nové Avengers, mimo jiné také o svých nadcházejících projektech. Jedním z těchto zmiňovaných projektů byl právě další Sherlock Holmes.

Downey i režisér Ritchie jsou nyní zaměstnaní jinými projekty, tudíž nelze říct, za jak dlouho se třetího dílu dočkáme. Jeho potvrzení je ale pro všechny fanoušky určitě dobrou zprávou. 

Sherlock Holmes bez Watsona? Na to zapomeňteSherlock Holmes bez Watsona? Na to zapomeňte (zdroj: imdb.com)

Tito dva pánové však nejsou jediní, kdo je potřeba k dalšímu Sherlockovi. Všem známý doktor Watson je neodmyslitelnou součástí. Jude Law, který ho ztvárňuje, bude mít nicméně napilno s rolí Kapitána Marvela. Jejich návrat na filmová plátna se tedy může trochu protáhnout.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa