#FreshTag.cz


7 povolání pro lidi, co nesnáší jiné lidi

zdroj foto: www.pixabay.com

9.12.2017Tamara Zubac

Člověk že je společenský tvor? Jo, to možná platilo v době kamenné, kdy nás bylo jen pár, noci byly chladné a jídlo mělo opravdu ostré zuby. Naše překonzumovaná a vysoce interaktivní společnost začíná vyvolávat přesně opačnou potřebu. Jaké povolání si ale mají zvolit zejména introverti a tzv. asociálové, aby si uchovali zbytky zdravého rozumu?

Face Tweet Seznam

Automechanik

Lidská řeč je příliš komplikovaná, musíte si dávat pozor nejen na význam slov, ale i na intonaci, mimiku, celkový postoj těla a vůbec, umět od pohledu poznat osobnost člověka a jaké nosí spodní prádlo. Zkrátka je to příliš práce s nejistým výsledkem, kdežto zavrnění motoru - tomu libozvuku rozumí každý. Auto neodpírá. Nepomlouvá za zády. Nepřetvařuje se, nevrní, když to tak skutečně vnitřně neprožívá. Jeho mechanické srdce bije pro svého řidiče. A když ho něco bolí, tak se o něj umíte postarat. Ovšem když si ho přijde vyzvednout majitel či majitelka, běžte se raději schovat třeba do kumbálu.

Kolonizátor

Je představa osídlení Marsu jen vydařené sci-fi a mediálně nafouknutá konstrukce? Inu, jako správnému asociálovi vám nezbývá nic jiného, než věřit, že je cesta na Mars blízkou realitou. Na začátku sice poletíte s několika dalšími blázny, ale nic nebrání tomu, abyste se po úspěšném přistání vydali na výlet na druhý kopec a už se nikdy nevrátili. Přeci jen chvíli potrvá, než se populace rozroste, to už ale nebude váš problém. Být prvním poustevníkem na Marsu, to je věc! Plusem navíc je, že vás doma nebudou nazývat podivínem nebo dokonce psychopatem, ale hrdinou.

(zdroj: www.pixabay.com)

Chovatel dobytka

Mít svůj pozemek a na něm pár koz nebo kraviček. U domu malé políčko, kde si vypěstujete vše potřebné, takže ani do toho obchodu nebudete muset. A příroda působí na mysl skutečně blahodárně očistným způsobem. Tvrdá práce to sice je, ovšem když všechno půjde dobře, zajistí vám to alespoň ty nejzákladnější prostředky pro život. Hlavně tu svou chaloupku nestavte u turistické stezky. Nebo na místě plánované dálnice.

Hacker

Buřič, jehož zbraní je vymakaný počítač. Rychlý software, temný internet, tajemná duše poskládaná z jedniček a nul. Vysněná anonymita a tak trochu nezákonná legrace. Jen jestli v tom není nějaký háček, snad nám tuto romantickou auru internetového revolucionáře neimplementovali do našich mozků producenti amerických akčních filmů!

(zdroj: www.pixabay.com)

Promítač

Tmavá místnost, žádný lidi, jen libový filmy. Jediné, čeho se můžete do budoucna obávat, je, že vás brzy vymění. Za automat. 

Práce z domova

Anebo si život a práci uzpůsobte tak, abyste už nemuseli mezi lidi vůbec vycházet. Dnes na pracovním trhu najdete nespočet nabídek práce z domova, tak proč toho nevyužít? Dál už pak stačí jen nakupovat přes internet, své závazky hradit včas, a už se k vám ani nikdo nebude dobývat. Má to ovšem nevýhodu. Pokud z tohoto světa nečekaně odejdete, sousedé si toho všimnou až s podivně se linoucím zápachem.

Profesionální sázkař

Mít normální práci, kde jste odsouzeni pracovat a komunikovat s blbými a blbějšími stvořeními je někdy na palici. Ideální je tak čas od času si našetřit a vypadnout mimo civilizaci. Anebo zkusit sázet šťastná čísla. Jsou lidé, kteří štěstí trefí napoprvé (znáte vůbec někoho takového?), a lidé, co sází pětadvacet let každý den. Tito "experti v oboru" ovšem svou původní plánovanou dovolenou většinou jen obrečí.

(zdroj: www.pixabay.com)

A co když máte peněz dost, ale ty lidi vás prostě pořád… Když už nestačí ani vlastní půda ohraničená zdivem, živým plotem a ostnatým drátem, co takhle si koupit třeba celý ostrov? Nedávno tak učinila například dcera ruského miliardáře Dmitrije Rybolobleva, která odkoupila po rodině legendárního Onassise řecký ostrov Scorpios. A dnes si o ostrov pomalu ani neopřete loď bez povolení.

Že prý na to nemáte peníze? Tak šetřete, však ona nějaká ta krize zase srazí ceny nemovitostí dolů. Za ten klid to stojí, nemyslíte?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa