#FreshTag.cz


3 + 2 pražské kavárny, ve kterých se začtete do dobré knihy

zdroj foto: Facebook

10.12.2017Jana Krivenkaja

S příchodem podzimu (a už tím spíš s přechodem na zimní čas) snad jediná aktivita, kterou chceme provozovat neustále, je být někde v teple a pohodlí a jen tak si číst. Pouze jedna věc, která může tuto ideální představu vylepšit, je šálek něčeho teplého a voňavého. 

Face Tweet Seznam

Pokud vám hned naskočila myšlenka lahodné kávy, tak hádáte správně a zřejmě smýšlíte podobně jako my. Ale i pokud kofeinu neholdujete a preferujete čaje či slaďoučkou horkou čokoládu, v těchto kavárnách se vám toho dostane naplno.

Tri Cafe

Zde se nabízí literatura především v angličtině. Najdete tu „bijáky“ od Stephanie Meyer, autorky Stmívání, nebo Pauly Hawkins (např. Dívka ve vlaku). Knihy si zde můžete i koupit za částku 150 Kč/kus. Jedná se o materiál z „druhé ruky“, ale za cizojazyčnou literaturu je to cena víc než skvělá. Kávu zde také mají jak jinak než výběrovou – z německých pražíren The Barn či Bonanza, můžete si říct i o cappuccino s mandlovým mlékem nebo rooibos cappuccino. 

Parádní cappuccino s mandlovým mlékem a kopec ke čteníParádní cappuccino s mandlovým mlékem a kopec ke čtení (zdroj: www.facebook.com)

Kavárna Pražírna

Jedna z nejvyhlášenějších a nejvyhledávanějších pražských kaváren je především skvělá svou dostupností – nachází se totiž v Lublaňské ulici, hned poblíž I.P. Pavlova. Pokud budete mít štěstí a přijdete ve správnou chvíli, tak tu seženete místo hned u knižních regálů. Nabídku nemají kdovíjak širokou, ale najdou se tu třeba klasici jako Hemingway či Astrid Lindgren.

Nejvíc si na této kavárně oceňujeme úžasné atmosféry, kde se v přítmí a pohodlí prvorepublikové sedačky čte jedna báseň – ideální na trávení dlouhých adventních večerů.

Hojně vyhledávaná kavárna Pražírna na I.P. PavlovaHojně vyhledávaná kavárna Pražírna na I.P. Pavlova (zdroj: www.facebook.com)

Kavárna v knihkupectví

Není kavárna jako kavárna. Zde funguje obrácený koncept: kávu vám naservírují přímo v knihkupectví. Pro všechny knihomoly je to splněný sen – vychutnávat si oblíbený nápoj obklopen horkými novinkami, z nichž si každou můžete nejenom očuchat, prolistovat, počíst, ale následně i koupit.

Málokdo o těchto "skrytých" kavárnách ví, proto nikdy nejsou přeplněné, a tak máte na čtení ideální klid. Navíc, jsou v samém srdci Prahy. Palác knih NeoLuxor, Knihkupectví Akademia a Kanzelsberger nabízí posezení s výhledem na pulzující Václavák. Za nás rozhodně doporučujeme poslední jmenovanou – je nejenom komornější nežli první dvě zmíněné, ale i jaksi neskutečně atmosférická. 

Útulná kavárna knihkupectví Akademia na Václavském náměstíÚtulná kavárna knihkupectví Akademia na Václavském náměstí (zdroj: www.academia.cz)

Toto samozřejmě není úplný výčet kaváren, kde si můžete vybrat z nabídky ke čtení. Je jich v Praze a dalších městech České republiky obrovské množství. Je zde pouze "ochutnávka" kaváren, ve kterých dle našeho uvážení jsou v unisonu tři složky: knižní nabídka, atmosféra a ta nejlahodnější káva.

Máte nějaké tipy, kde jinde to mají podobné? Kam si chodíte číst vy? Nebo preferujete pohodlí domova? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa