#FreshTag.cz


Chuck Norris nebo Dan Nekonečný: kdo všechno by měl podle Facebooku moderovat prezidentskou debatu?

zdroj foto: www.facebook.com

23.1.2018Tamara Zubac

Václav Moravec je jako moderátor politických rozhovorů a debat samozřejmostí. Ovšem ne pro tentokrát - velmi diskutovaný prezidentský supersouboj na České televizi měl svou moderátorskou tvář dlouho nejasnou. Mezitím se tak rozšířila vlna facebookových konspirací a vtipných nominací na post televizního rozhodčího tohoto očekávaného duelu. Mezi nimi nechyběl Dan Nekonečný, Miloslav Rozner ani Jiřina Bohdalová.

Face Tweet Seznam

Již v úterý proběhne na Primě první avizovaná debata prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše. Den před tím už se ovšem současný prezident rozcvičoval na televizi Nova, do které se hrnul i přesto, že původně volební kampaň včetně debat razantně odmítal.

Nejvíce diskutovaná je ovšem plánovaná debata veřejnoprávní - předpokládaný moderátor Václav Moravec se totiž rozhodl (k radosti Miloše Zemana), že se účastnit nebude. Dnes již víme, že jeho pozici nahradí Světlana Witowská, ovšem i nadále přibývají události na Facebooku, které navrhují jiné osobnosti na tento důležitý úkol. A některé z nich opravdu stojí za to.

1. Martin Veselovský

První a prakticky jedinou reálnou událostí byla ta na podporu moderátora Martina Veselovského. Událost do dnešního dne získala přes 54 tisíc podporovatelů.

Martin Veselovský patří mezi nejvýznamnější novináře u nás, ovšem i tak bylo sdílení události marné - s Českou televizí se totiž rozloučil už v roce 2014 a následně společně s kolegyní Danielou Drtinovou založili úspěšný projekt DVTV. Veselovský již za podporu uživatelů poděkoval.

2. Miloslav Rozner

Poté ovšem následovala vlna šílených návrhů osobností, které by mohly úlohu moderátora prezidentské debaty zastoupit. Nevyhnul se jí ani Miloslav Rozner z SPD, který se proslavil zejména díky své schopnosti vybrušovat a do ničeho moc nezabrušovat. To ovšem nejsou moc dobré vlastnosti pro tazatele, řečníka... nebo veřejně činného politika.

3. Dan Nekonečný

Bůh ví, kde je mu konec. Daniel Nekonečný je nezpochybnitelnou legendou, jeho světelné show jsou zkrátka nezapomenutelné. Autoři události pravděpodobně chtěli přidat trochu glancu a barev do zatím poněkud nudných politických hovorů.

4. El Risitas

A teď jedna velká virální legenda - Juan Joya Borja neboli El Risitas se proslavil jako španělský herec a komik s neuvěřitelně nakažlivým smíchem. Rozhovor s jeho osobou v roce 2000 viděly a sdílely miliony lidí, ale co víc, vzniklo také mnoho parodií

El Risitas se tak často vyjadřuje prostřednictvím lidové překladatelské tvořivosti k palčivým společenským a politickým tématům i mimo svou rodnou zem. Českým divákům už pomohl nahlédnout pod pokličku tunelu Blanka i Čapího hnízda. Pro mnohé je tedy ideálním kandidátem také na moderátora závěrečného duelu prezidentských kandidátů.

Video: A teď tu o Čapím hnízdu...

5. Chuck Norris

Kdo tu v našem seznamu potenciálních moderátorů rozhodně nemůže chybět? Přeci ten, kdo je všudypřítomný, všehoschopný a hlavně umí dělit nulou. Debata Drahoše a Zemana má být opravdu úderná, proto přichází v úvahu pouze jediný člověk, který by byl schopný je dát oba do latě i s jednou rukou za zády - a tou osobou je Chuck Norris.

Možná bude trochu stříkat krev, ale o zábavu by bylo dozajista postaráno. Chuck Norris totiž umí rozesmát i mrtvolu (za slovo "mrtvola" prosím dosaďte odpovídajícího kandidáta).

6. Horst Fuchs

Aby se prezidentská debata vyplatila a měla větší sledovanost, je potřeba pozvat někoho skutečně erudovaného. Kdo jiný než Horst Fuchs, německý teleshoppingový prodavač, který by vám byl schopný prodat i svou vlastní manželku a ve slevě za rychlé zavolání k ní přibalit i pánev a mixér.

7. Jiřina Bohdalová

Zatím to vypadá, že nadržujeme prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Tak aby byly síly opravdu vyrovnané, je třeba zajistit moderátora do dvojice - třeba věčnou fanynku a ctěnou herečku Jiřinu Bohdalovou. Výhoda jejího zvolení tkví v tom, že když se debata zvrhne či naopak bude příliš monotónní, paní Bohdalová dokáže vystřihnout Křemílka na dobrou noc.

Jak již bylo řečeno, z kandidátů byl vážně míněný pouze první navržený Martin Veselovský. Na čtvrteční debatu České televize je moderátorka již známa - Světlana Witowská. Ovšem výše uvedené události dokazují, že ať už zvítězí ve volbách kdokoli, humor je českému národu vlastní a ten si vzít nedá.

Aktualizace po úterní debatě na televizi Prima: většina z uvedených osob by lépe zvládla úlohu moderátora, než Voříšek.

Zapomněli jsme na někoho? Nebo máte nápad, kdo by se u moderátorského pultíku zvlášť vyjímal? Sem s ním!

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa