#FreshTag.cz


Projekt Opravme Česko dává druhou šanci rozbitým věcem

zdroj foto: picjumbo.com

28.1.2018Káťa Kočí

Něco se vám doma rozbilo - ať už nábytek, elektronika, oblečení či cokoli jiného - a už projíždíte eshopy, abyste si objednali nový kousek? Zadržte, je tu ještě jiná možnost! Snad všichni jsme slyšeli od svých prarodičů a možná i rodičů, že pamatují na dobu, kdy se rozbité věci nevyhazovaly a nenahrazovaly novými, nýbrž spravovaly... a ta doba se možná vrací.

Face Tweet Seznam

Na crowdfundinovém serveru Hithit.com právě probíhá kampaň s názvem Opravme Česko, jejímž cílem je znovu naučit lidi dávat výrobkům druhou šanci… a také nekupovat šunty, co nic nevydrží. Určitě se vám už stalo, že jste investovali čas a peníze do koupi výrobku, co po několika málo použitích prostě přestal sloužit. Kupovat kvalitnější výrobky a rozbité věci opravovat vám jednak z dlouhodobého hlediska ušetří spoustu peněz a trápení, jako vedlejší efekt se pak i sníží množství odpadu, který jako společnost produkujeme. Sečteno podtrženo, samé výhody.

Ne každý má v rodině kutila. Nezoufejte, v dnešní době už stačí, když si nějakého najdete na internetuNe každý má v rodině kutila. Nezoufejte, v dnešní době už stačí, když si nějakého najdete na internetu (zdroj: pixabay.com)

Web Opravárna.cz funguje na principu spojování člověka, který má něco rozbitého, s člověkem, co to umí spravit. Usnadňuje tak práci oběma stranám, jak řemeslníkům, kteří tak jednodušeji získávají zakázky, tak spotřebitelům, kteří vždy raději ušetří čas - proto se nejspíš také odnaučili věci opravovat a rovnou je vyhazují. Díky hithitu se internetová Opravárna nyní snaží hlavně zviditelnit. “Chceme Česko opravit. Jak pokud jde o výrobky, tak o samotné uvažování o nich,” dočtete se v popisku u videa, které tento projekt popisuje. Můžete ho zhlédnout zde:

Video: O projektu Opravme Česko

Co si o projektu myslíte? Má to smysl? Kdy jste naposledy dali výrobku druhou šanci a nechali ho po rozbití opravit?

Více o projektu přímo na hithit.com

Související články
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa