#FreshTag.cz


Star Wars Epizoda 8: První dojmy z Posledního Jedie

zdroj foto: www.csfd.cz

13.12.2017Káťa Kočí

Tak jsme se dočkali! Star Wars Epizoda 8 přichází do kin a kromě ní se tam valí i davy fanoušků a nadšenců. Poté, co se předloni Síla probudila, se teď ukazuje (nebo ukazují?) Poslední z Jediů, aby znovu nastolil rovnováhu mezi světlou a temnou stranou, dobrem a zlem. Pro ty největší nedočkavce tu máme z filmu pár postřehů a první dojmy.

Face Tweet Seznam

Na začátku vás uklidníme. Myslíme si totiž, že nové Star Wars jsou filmem, co přesně splní očekávání svých fanoušků. Poslední Jedi je epický, napínavý, vizuálně skvělý, dokonce tam zaslechnete i Imperial March, na druhou stranu zvraty v ději vás spoustakrát dostanou, protože se tam neopakují (tolik) pořád ta samá předvídatelná klišé a několikrát je příběh opravdu překvapivý.

O Star Wars jsme už psali také...

Asi jsme už rozmazlení filmovým průmyslem, že když půlku filmu sledujeme nějakou složitou a napínavou misi, tak prostě očekáváme, že se povede... Stejně jako říká Mistr Yoda - selhání je nejlepší učitel - a v tomhle filmu jich je požehnaně. Dojde také k několika akčním bitvám, k několika dramatickým scénám, při nichž se vám bude tajit dech, a ani vtipy tvůrci tentokrát nešetřili.

Video: Trailer k filmu

Mnozí si po zhlédnutí Epizody 7 stěžovali, že postavy jsou ploché a nic o nich nevíme. Zde je poznáme o maličko více, a také se pořád postupně vyvíjí. I když se nyní nenacházíme o žádných 10 nebo 20 let po událostech z přechozího dílu (děj ve skutečnosti navazuje na scénu s Rey a Lukem na kopci velice těsně), jednotlivé charaktery se stihly změnit a posunout. Nejlepším důkazem toho je Kylo Ren, který v předchozím filmu působil jako nerozhodný puberťák, co se vzteká, kdykoli něco není po jeho... nyní už dozrává do opravdového lídra, působí silnější, a i když je to asi pořád citlivka, alespoň se zdá, že ví, co chce. Navíc hned několik postav balancuje na hraně dobra a zla, což jim dodává na lidskosti a současně zajímavosti. 

(zdroj: www.csfd.cz)

Kdo si chce stěžovat a kritizovat, vždycky na filmu nějaké mouchy najde. Že mladá generace hrdinů není dost silná, aby to utáhla, že předchozí díl vyvolal mnoho otázek, které ani tento nezodpověděl, že jde jen o ždímání silné značky a kdesi cosi. Pravda - ačkoli velice osobní, subjektivní pravda - je, že Star Wars: Poslední z Jediů je epický blockbuster, co musíte vidět v kině, ať už jste ten typ srdcovkářů, co se rozbrečí, jakmile se na plátně objeví logo Lucasfilm, nebo ten typ, který hejtí vše, co nesplňuje jeho očekávání... a musíte film vidět i v případě, že to celé zase tak moc neprožíváte a prostě máte jenom rádi napínavé sci-fi všeho druhu. Prostě si kupte lístky a běžte. Poslední Jedi se totiž opravdu povedl.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa