#FreshTag.cz


Památník holocaustu na zahradě? Aneb když se do vás pustí aktivisté

23.11.2017Tamara Zubac

Björn Höcke si od středy "vychutnává" zcela nový výhled z okna svého domu. Tohoto politika krajně pravicové strany Alternativy pro Německo totiž za jeho výroky neotřelým způsobem potrestala skupina aktivistů z Center for Political Beauty.

Face Tweet Seznam

Höcke totiž ve svém lednovém projevu v Drážďanech označil známý berlínský Památník holocaustu za "památník hanby v srdci hlavního města" a neostýchal se dodat, že německý výklad týkající se válečných zločinů druhé světové války by měl být "přehodnocen o 180 stupňů".

Umělecká skupina Center for Political Beauty se jeho slov chopila a rozhodla se ironicky interpretovat a prostorově zhmotnit Höckeho vroucné přání. A tak před jeho domem vyrostla zmenšená kopie Židovského památníku, natočená ovšem na druhou stranu - tedy tak, aby odpovídala Höckeho poněkud "zvráceným" preferencím.

Předseda Alternativy pro Německo Jörg Meuthen akt označil za "nechutný" a volá po potrestání viníků, na druhou stranu Höcke se tentokrát drží pravidla mlčeti zlato. Chvíle, kdy řečnil o svých alternativních výkladech dějin mu totiž bude v následujících dnech připomínat celkem 24 betonových bloků před jeho domem.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa