#FreshTag.cz


Revoluce v bydlení: domky z 3D tiskárny!

zdroj foto: pixabay.com

22.3.2018Iva Mališová

Levně a rychle. Takové heslo by si mohla zvolit americká společnost v Texasu, která nabízí domy vyrobené na 3D tiskárně. Doba výstavby má být dokonce jen jeden jediný den - v pondělí zaplatíte, v úterý bydlíte!

Face Tweet Seznam
Video: Výroba domků z 3D tiskárny

Stavební startup Icon z texaského Austinu vyvíjí technologii, která se zaměřuje na tisk 3D domků. Projekt také oznámil spolupráci s neziskovou organizací New Story, se kterou chce začít vyrábět obydlí v rozvojovém světě. První domy by se měly začít stavět ve středoamerickém Salvadoru. Právě tam mnoho lidí nemá vyhovující bydlení, tyto domy by však mohly situaci zlepšit. Vzorové domy již teď rostou poblíž zmíněného Austinu.

Stavebně náročné architektonické prvky, jako jsou například zakřivené stěny, se nyní díky 3D tisku stávají snadnou a levnou záležitostí. Podle spoluzakladatele společnosti ICON Jasona Ballarda je "vytištění" domu ve tvaru spirály stejně jednoduché jako toho se čtvercovým půdorysem.

Kromě Salvadoru chce texaská společnost se svými domy expandovat i do Bolívie, Mexika nebo na Haiti. Pokud projekt dopadne, nebudou tak možná trochu překvapivě první domy vyrobené 3D tiskárnou obývat inženýři z technologických firem, ale ti nejchudší obyvatelé třetího světa.

Návrh domu na vytištění 3D tiskárnouNávrh domu na vytištění 3D tiskárnou (zdroj: wikipedia.org)

Novinka na trhu v bydlení by se ale taktéž mohla využít i jinak. Levná cena domků pravděpodobně zvýší jejich poptávku. Pokud se poptávající rozhodne pro koupi vícero domků, a poté je zadá k nabídce na Airbnb, může na tom slušně vydělat, aneb za málo peněz hodně muziky. 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa