#FreshTag.cz


Romeo hledá svou Julii. Kdo pomůže žabímu princi?

zdroj foto: www.youtube.com

14.2.2018Káťa Kočí

Na seznamkách narazíte na různé typy, to asi potvrdí každý, kdo někdy na nějakou zavítal, ať už ze zvědavosti či s vážnými úmysly najít si třeba životního partnera. U tohoto profilu by však spadla brada i těm, co jsou ve světě seznamovacích webů a aplikacích sebevíce zběhlí. Profil totiž, bez nadsázky, patří žábě.

Face Tweet Seznam

Na webu Match.com se objevil profil Romea, posledního žabáka svého druhu. Romeo je desetiletý žabák, který je posledním známým přeživším svého druhu vodních žab, jejichž počty se během posledních let rapidně snížily hlavně kvůli globálnímu oteplování, znečištění ovzduší a ztrátě přirozeného prostředí, v němž se žabky vyskytují, dále také kvůli rozšíření pstruhů, kteří se pulci živí, a kombinaci dalších negativních faktorů. 

Video: Seznamte se s Romeem - no není to fešák?

Vědci si ubývající populace vodních žab byli vědomi už delší dobu, doposud však byly všechny pokusy o nalezení Romeovy partnerky neúspěšné. Myslí si snad Romeo, že přes seznamku najde svou vyvolenou? Buďme realisté.

Jeho profil vytvořili vědci vedení panem Muñozem, kteří se usilovně snaží najít Romeovi ženu, nebo alespoň milenku. Věří, že kromě Romea se v pralesech uprostřed Bolívie nachází alespoň jedna samička, která zoufalou situaci zachrání a tyto bolivijské žáby nevymřou nadobro. Přece jen, Romeo není žádný mladík a situace je každým dnem vážnější.

Žabí láska dokáže být komplikovaná. Snad se Romeo té pravé nakonec dočkáŽabí láska dokáže být komplikovaná. Snad se Romeo té pravé nakonec dočká (zdroj: pixabay.com)

Profil na seznamce tedy vznikl záměrně proto, aby se lidé o Romeovi, jemuž vědci přezdívají nejosamělejší žába na planetě, vůbec dozvěděli, a nejen skrz seznamku Match.com, ale i skrz organizaci Global Wildlife Conservation tak vydělali dost peněz na záchranu všech druhů, kterým hrozí úplný zánik. 

Nám tedy nezbývá jiná možnost, než nebohému Romeovi držet palce a doufat, že ten pravý nebo v tomto případě ta pravá někde čeká na každého. 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa