#FreshTag.cz


Šéf Marvelu potvrdil návrat Black Panthera v druhém díle

zdroj foto: imdb.com

10.3.2018Štěpán Sochor

Komiksový fenomén posledních týdnů známý jako Black Panther už stihl trhnout nejeden rekord. Král Wakandy, T’Challa, se dokázal v premiérovém víkendu dostat do nejvýdělečnější pětice filmů historie a zároveň zvládl přesvědčit jak diváky, tak kritiky, že se jedná o kvalitní super hrdinský snímek. Po velmi dobrém umístění ve všech filmových disciplínách nám zbývá jen jediné, na co se ptát – dočkáme se druhého dílu?

Face Tweet Seznam

Nikdo sice pravděpodobně nečekal, že by po takto úspěšném snímku nepřišlo jeho pokračování, přeci jen je však dobré mít takovou informaci potvrzenou z oficiálních zdrojů. A přesně to se stalo. Šéf Marvelu, Kevin Feige, potvrdil v rozhovoru pro Entertainment Weekly sequel Black Panthera se stoprocentním přesvědčením. Nic konkrétního sice fanouškům neprozradil, zmínil však, že má studio hrubou představu, jakým směrem se film bude ubírat.

V prvním díle jsme mohli vidět souboj dvou Black Pantherů bojující o trůn WakandyV prvním díle jsme mohli vidět souboj dvou Black Pantherů bojující o trůn Wakandy (zdroj: imdb.com)

Kevin Feige je důvodem vzniku spojeného marvelovského univerza. Byl to právě on, kdo prosadil tuto riskantní myšlenku, jež se stala skutečností a počínaje prvním Iron Manem přináší radost všem komiksovým fanouškům posledních několik let. Díky tomuto člověku už nebudeme muset sledovat nekonečné rebooty stále se opakujících Spider-Manů. Vše je nyní totiž pod jednou (pěkně velikou) střechou.

V prvním díle Black Panthera jsme mohli poprvé vidět detailně království Wakanda, které téměř připomíná druhý Asgard. Africký stát, tvářící se na první pohled jako země třetího světa, skrývá nevídaný technologický pokrok. A to díky ložiskům nejvzácnějšího kovu na Zemi, vibrania. Přesně z tohoto kovu je vyroben například štít Kapitána Ameriky, ale také panterův oblek.

Wakanda není obyčejnou rozvojovou zemíWakanda není obyčejnou rozvojovou zemí (zdroj: imdb.com)

Black Panther se poprvé do filmového světa Marvelu dostal ve třetím dílu Kapitána Ameriky. Po boku Tonyho Starka se postavil Kapitánovi, Buckymu, Ant-Manovi a Scarlet Witch a Falconovi. Letos se objeví v Avengers: Infinite War, ke kterým Marvel v posledních letech svými snímky usilovně směřoval. Z trailerů to navíc mimo jiné vypadá, že se znovu podíváme do Wakandy.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa