#FreshTag.cz


Seriál Pána prstenů nahradí prázdné místo po Game of Thrones!

14.11.2017Jan Marek

Před méně než dvěma týdny se v zákoutích světové seriálové scény rozšířila zpráva o tom, že Warner Bros. hledá produkční studia, se kterými by mohl spolupracovat na vývoji nově plánované seriálové verze Pána prstenů. Nyní to vypadá, že má vybráno a víme také zhruba to, o kterou dějovou etapu ze Středozemě půjde.

Face Tweet Seznam

Nadace J. R. R. Tolkiena, autora knižní série Pána pristenů, Tolkien Estate and Trust, a dílčí divize studia Warner Bros. Entertainment, New Line Cinema již asi týden mluví o spolupráci s jedním konkrétním studiem. Nyní zvěsti o tom potvrdil i samotný Amazon.com, jehož produkční studiová divize Amazon Studios lukrativní nabídku ukořistila. Pomalu končící Game of Thrones by tak po svých minulých úspěších jako Tudorovcích, stále vysílaných Vikinzích, Luciferovi nebo nedávno ukončených American Gods, či Black Sails, mohla nahradit budoucím tahounem všech televizních sledovaností – seriálovou verzí Pána Prstenů.

No... My jsme připravení!

Nedůvěra, na pokračování a o čem?

Nevyjasněnou otázkou budící mírnou nedůvěru zůstává, jak dobrý výsledný produkt televizní kanál Amazon Prime Original nakonec na trh obrazovek a streamů přivede. Faktograficky, ale i mytologicky motivované historické drama Vikingové alespoň nám dává vcelku kladnou naději, kterou snad vedoucí ruka New Line Cinema i úspěšně naplní.

Zatím víme jistě alespoň to, že v historických etapách Středozemě poputujeme ještě před příběh Společenstva prstenu, a Amazon již také potvrdil to, že půjde o seriál na pokračování, tudíž nás čeká mnoho a mnoho sérií. O tom však stoprocentně rozhodne až divácká sledovanost.

Zástupce Tolkienovi nadace Matt Galsor vyjádřil své nadšení, že produkci seriálu o více slibovaných řadách dostal do produkce právě Amazon, který je adaptacím literárních předloh ve své filmové a seriálové tvorbě oddaný již dlouho. Tvůrčí tým mu podle jeho slov předložil „mnoho výjimečných nápadů, se kterými hodlá na obrazovky přinést dosud neprobádané příběhy z pera samotného J. R. R. Tolkiena.“  

... čímž děkujeme Billymu Boydovi za Poslední sbohem, ale cesta pokračuje!

Vedoucí scénáře z týmu Amazon Studios, Sharon Tal Yguado, je prý spoluprací s nadací Tolkien Estate and Trust i studiem New Line Cinema poctěna a těší se, až „zavedou čtenáře a fanoušky Pána prstenů na zbrusu nové a epické dobrodružství do světa Středozemě.“

O čem byste chtěli, aby nový seriál byl, vy?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa