#FreshTag.cz


Seriál Soumrak templářů (Knightfall) konkuruje GoT a Vikingům. Opravdu?

zdroj foto: www.youtube.com

7.12.2017Jan Marek

Historické události a legendy spjaté s rytířským řádem Templářů nabízí nově, pro české diváky ode dneška, kanál HBO. Natáčení seriálu probíhalo převážně v pražském Barrandově, kde škody ze srpnového požáru středověkých kulis spolkl údajně až 100 milión korun. To by měl nový seriál raději stát za to, nemyslíte? 

Face Tweet Seznam

History Channel doplňuje svůj výběr historických seriálů. Před týdnem se na obrazovky vrátili Vikingové se svou 5. sérií, kterou ale v polovině vysílání – mezi desátým a jedenáctým dílem – čeká více jak půlroční pauza. Aby tak stanice neztratila velkou část publika, a možná již také začala zaplňovat brzy prázdné místo vzniklé na distributivním HBO po Game of Thrones, přidala na svůj seznam další z historicko-mysteriózních seriálů, kterým je Soumrak templářů. Právě od zkázy tohoto středověkého, bohabojného řádu rytířů ze 14. století se pro mnohé odvíjí počátek kletby pátku třináctého. 

Video: Ukázka přitom úplně špatně nevypadá. Možná se to ještě rozjede

Soumrak templářů začíná událostmi pádu izraelského Akkonu v roce 1291. Hrstce rytířů z řádu se podaří z obleženého města uprchnout a odvézt i nade vše ceněný svatý grál. Vzápětí však ztratí jak tuto svatou relikvii, tak svoji svatou pověst a renomé. Přenášíme se o patnáct let později do středověké Paříže pod vládou krále Filipa Sličného. Templáři upouští od boje a namísto toho hromadí bohatství a majetek. V ústředí děje stojí templářský rytíř Landry, který je veteránem křížových výprav, jehož zlomilo právě selhání křesťanských vojáků ve Svaté zemi. Jakmile se ale nyní ve Francii doslechne, že ztracený grál byl možná znovu nalezen, naposledy se rozhodne přivést své templáře na cestu víry, ale i krveprolití, které v pátek 13. října 1307 povede k jejich zkáze.  

První zleva, templáři a dva blízcí přátelé Tancerede (Simon Merrells) a Landry (Tom Cullen)První zleva, templáři a dva blízcí přátelé Tancerede (Simon Merrells) a Landry (Tom Cullen) (zdroj: www.youtube.com)

Seriálu dala za vznik myšlenka a koncepce herce a producenta Jeremyho Rennera, kterého známe jako Hawkeye z Avengers. V hlavní roli však není on, ale dvaatřicetiletý Tom Cullen, kterého ve vedlejší roli nejbližšího přítele Tancereda doprovází zkušenější, dvaapadesátiletý Simon Merrells. Tato dvojice spolu absolvovala nejvíce bojových scén z celého natáčení, které kromě chorvatského Dubrovníku probíhalo převážně v Česku při teplotách sahajících pod bod mrazu. Hlavní herci si tak v nelehkém brnění vyzkoušeli šerm v obou teplotních extrémech a zhodnotili své role jako fyzicky nejnáročnější vůbec. A to byl jejich pancíř ve skutečnosti z hliníku, co pak museli zakusit teprve ti opravdoví rytíři! 

Řád bude čelit své dosud největší a netušeně pro něj nakonec i fatální hrozběŘád bude čelit své dosud největší a netušeně pro něj nakonec i fatální hrozbě (zdroj: www.youtube.com)

Zkáza Akkonu a celého templářského řádu později ve Francii se bude servírovat ode dneška každý čtvrtek. Čeká nás deset dílů, a již z těch prvních čpí podle prvních reakcí pořádná dávka násilí… ale ničeho jiného nijak zvlášť. Seriál totiž není v originální produkci HBO, tudíž diváci předem přišli o obvykle očekávanou dávku nahoty a hrubého jazyka – pro historické seriály dnešní tvorby tolik typické rysy. Hlavní postava rytíře Landryho tak sice čelí tajemným intrikám nejenom francouzského krále, ale i jeho papeže Bonifáce a nejednoho dalšího stínového padoucha, včetně vlastních přátel, musí se nějak vypořádat s vlastními pletkami s královnou, ale přitom je to zatím docela… nuda. 

Video: YouTube.com

Tak to ale s pilotními díly bývá. Kolik našich známých mělo problém i s prvními díly zmiňovaných seriálů Game of Thrones nebo Vikingové. Ty se ale nakonec rozjely, a my doufáme, že Soumrak templářů do toho taky praští, když už je má postupně začít nahrazovat. Co si o prvním dílu, který jste již i vy mohli vidět, myslíte? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa