#FreshTag.cz


Seriál Zaklínač na Netflixu. Scénáristka potvrzuje pilotní díl a vyvrací minulé spekulace

zdroj foto: www.flickr.com

2.3.2018Jan Marek

Původ povídkového příběhu Geralta z Rivie sahá až do roku 1986. Na herní platformy, ze kterých vytěžil ještě více popularity, pronikl Zaklínač v roce 2007. Tím ho, myslíme, můžeme brát i jako vesměs kultovní, určitě pak ale mileniální záležitost, která si své poslední sousto nasáklé úspěchem ukousla v roce 2015 ve třetím dílu s podtitulem Divoký hon, jenž herní dobrodružství hrdiny také uzavřel.

Face Tweet Seznam

Loni tak fanoušky velice potěšila novinka o tom, že se Netflix chystá převést Zaklínače na do seriálové podoby. Jednu takovou jsme již sice mohli vidět ve třináctidílném provedení nebo i filmovém sestřihu v roce 2001, mnozí fanoušci a dokonce také sám autor knižní předlohy Andrzej Sapkowski by ale byli radši, kdyby nepovedenou polskou verzi nikdy neviděli, nebo ještě lépe, kdyby o ní nikdy ani neslyšeli.

Geralt je zmutovaný, jedy a magií pozměněný člověk - Zaklínač, který bojuje s nestvůrami ohrožujícími obyčejný lidGeralt je zmutovaný, jedy a magií pozměněný člověk - Zaklínač, který bojuje s nestvůrami ohrožujícími obyčejný lid (zdroj: www.flickr.com)

Autorka Daredevila a Defenders

O to více důvěry můžeme do chystaného seriálu vložit, když víme, že jeho scénář píše Lauren Schmidt Hissrich, která nám v roce 2015 představila Daredevila a loni také Defenders. O její klíčové úloze ve výkonné produkci a psaní příběhu a postav Zaklínače informoval na začátku prosince americký týdeník Variety. Tou dobou se také samozřejmě začaly šířit nejrůznější teorie až drby o možném obsazení a příběhu akčního fantasy dobrodružství, kterými by si měl Geralt projít. Zazněla i taková jména jako Mads Mikkelsen ze spin-offu Star Wars, Rogue One, Viggo Mortensen z Pána prstenů nebo Nikolaj Coster-Waldau z Game of Thrones.

Co scénáristka a výkonná producentka potvrdila?

K vývoji seriálu se však nyní vyjádřila sama tvůrkyně seriálu, výše uvedená Lauren Schmidt Hissrich. Prostřednictvím svého Twitteru začala s fanoušky Zaklínače komunikovat, a její první informace se netýkají ničeho jiného než vyvrácení minulých spekulací. “Myslím, že jsem v minulosti potvrdila pouze dvě věci: Geralt bude muž a show rozhodně nepůjde ke dnu,” odepsala jednomu z fanoušků na jeho otázku ohledně postav z příběhu, jejichž charakteristiky předminulý týden rovněž uveřejnila. Mnozí, včetně některých médií, je však právě automaticky vzali jako potvrzené.

- popis postav doplníme (odkaz zatím ZDE) -

Další z postav by mohla být Ciri (Hissrich ji také popsala)... sice není zmutovaná, ale také prošla výcvikem ZaklínačůDalší z postav by mohla být Ciri (Hissrich ji také popsala)... sice není zmutovaná, ale také prošla výcvikem Zaklínačů (zdroj: www.flickr.com)

První potvrzený herec

Mimo to však Hissrich uveřejnila také fotku scénáře k pilotnímu dílu seriálu, čímž potvrdila, že se minimálně první série Zaklínače opravdu dočkáme. Dál již víme pouze a jen to, že se na databázi IMDb v obsazení objevil nepříliš známý herec Duncan Regehr, který by si měl Geralta zahrát v jedné z epizod. Lauren budou s jejich psaním pomáhat také další výkonní producenti - Sean Daniel, Jason Brown, Tomek Baginski a Jarek Sawko.

Datum premiéry přidáme ihned, jak bude k dispozici. Co si zatím o Zaklínači v produkci Netflixu myslíte?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa