#FreshTag.cz


12.12.2017Jan Marek
Přidej se k nám

Pytel s obžalovanými celebritami ze sexuálního obtěžování, ale i znásilňování a domácího násilí se tento rok roztrhl opravdu pořádně. Snad nejvíce rozšířeného skandálu se dočkal Kevin Spacey, kterého jeho odhalené chování evidentně stálo kariéru. Následují ale další známá jména jako Donald Trump, Johny Depp, Bryan Singer, Dustin Hoffman, a seznam ani zdaleka nekončí. 

Face Tweet Seznam

Ani americký prezident neunikl obvinění

Události kolem znovuotevření kauzy tří údajných obětí amerického prezidenta jsou nejčerstvější. Tedy… Rachel Crooksová, Jessica Leedsová a Samantha Holveyová obvinily Donalda Trumpa jako kandidáta na prezidentský post již loni. Tehdy se ovšem nic nestalo, a tak tyto ženy vidí větší šanci k vyřešení problému právě nyní, když je vlna podobných obvinění vůči politikům, ale i producentům, režisérům a hercům nejsilnější. 

Rázovitost a nekompromisnost Donalda Trumpa zřejmě nekončí pouze u jeho projevů Rázovitost a nekompromisnost Donalda Trumpa zřejmě nekončí pouze u jeho projevů (zdroj: c1.staticflickr.com)

Jak reaguje Donald Trump?

Trojice žen apeluje na americké kongresmany, aby nehleděli na svoji stranickou příslušnost a začali Donalda Trumpa vyšetřovat. Prezident by se měl potýkat s obviněními z nevyžádaného osahávání a líbání, obecně pak z nepřístojného zacházení se ženami. Na svém Twitteru reaguje se slovy „FAKE NEWS!“, kterým předchází vlastní očerňování opoziční strany Demokratů – ti si prý totiž celou tuto kauzu vycucali z prstu. Celé znění jeho vyjádření následuje níže: 

Počet obviněných osobností dosahuje téměř stovky!

Tak to vypadá, že odhalování obvinění ze sexuálního obtěžování, znásilňování a domácího násilí páchaného celebritami dosáhlo vrcholku pyramidy. To však nevylučuje, že by se měl počet případů zastavit… na již více jak 85 obviněních! Celý seznam můžete nalézt ZDE.

Myslíme si, že to bude právě naopak. Se znovuobnovením kauzy kolem amerického prezidenta Donalda Trumpa se jedině ukazuje, že nikdo není nedotknutelný. I kdyby neměl případ dopadnout podle představ obětí, jeho samotné odhalení může pohnout s názory a hlasy stovek, tisíců i miliónů lidí. Otázkou pak je, zdali se skutečně jedná o oprávněné obvinění. Takové pošpinění reputace je totiž nenávratné a může změnit mnoho. 

Veřejné spojení se sexuálním obtěžováním a domácím násilím si jen tak někdo neodpářeVeřejné spojení se sexuálním obtěžováním a domácím násilím si jen tak někdo neodpáře (zdroj: media.defense.gov)

Reálné důsledky – ztráta kariéry

Herec Kevin Spacey takto přišel o svoji hereckou roli v populárním seriálu Domek z karet a produkční studio Netflix s ním rovnou přetrhalo i veškeré ostatní vazby a spojení. Ve filmu Všechny prachy světa, který je nyní nominovaný na tři Zlaté glóby, měl také svoji roli. Ještě během natáčení a produkce dal ale režisér Ridley všechny jeho scény vystříhat a přetočit. Ve zkratce – Sbohem, herecká kariéro. 

Některá produkční studia a režiséři by si nyní o Spaceyho ani kolo neopřeliNěkterá produkční studia a režiséři by si nyní o Spaceyho ani kolo neopřeli (zdroj: c1.staticflickr.com)

Kdo a kdy ten pytel roztrhnul? 

Celou eskapádu obvinění odstartoval teprve letos v říjnu producent vlastní, nyní ale již bývalé společnosti Miramax, Harvey Weinstein. Z jeho produkce budete určitě znát Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Ty se ale letos roznesly i o něm, a jak jste zatím mohli číst, neberou konců. O Johnnym Deppovi jste četli?

Video: Herec Tom Hanks vnímal Weinsteinovu situaci jako určující a dalekosáhlou již v říjnu

Johnnyho Deppa se ve druhých Fantastických zvířatech musela zastat Rowlingová

Miliony fanoušků se mohly přetrhnout nadšením, když jim režisér David Yates a spisovatelka J. K. Rownlingová loni společně naservírovali další z filmů z kouzelnického světa Harryho Pottera – Fantastická zvířata a kde je najít. I přes některé sporné kritiky, které se koneckonců objevují téměř vždy, se film těšil velikému úspěchu a napjatému očekávání druhého dílu s Johnnym Deppem v roli zločinného čaroděje Grindelwalda. Jeho bývalá manželka Amber Head ho však již před rokem obvinila z domácího násilí, a tak se nyní v tomto boomu dostalo ožehavé téma opět na stůl. 

Johnny Depp jako Grindelwald úplně vlevo. Snímek z pokračování Fantastických zvířatJohnny Depp jako Grindelwald úplně vlevo. Snímek z pokračování Fantastických zvířat (zdroj: www.youtube.com)

Autorka knižní série se v tomto ohledu vystupování v médiích i na sociálních sítích až nezvykle vyhýbala. Před pěti dny se ale k situaci vyjádřila. Rowlingová se herce zastala, odmítla ho přeobsadit a vše zakončila slovy, že „bychom všichni měli jednat tak, jak si myslíme, že je to správně.“

Rowlingová si za Deppem v roli Grindelwalda stojí i přes odpor fanouškůRowlingová si za Deppem v roli Grindelwalda stojí i přes odpor fanoušků (zdroj: upload.wikimedia.org)

Režisér Bryan Singer se potýká s pověstí „násilníka a pedofila“ 

Jistý Cesar Sanchez-Guzman teprve pár dní zpátky vystoupil s tvrzením, že ho režisér nové série X-Menů v roce 2003 znásilnil na své jachtě. Podle jeho slov šlo o „bohatého investora do technologií, který často pořádal párty pro mladé homosexuální chlapce“. Bryan Singer tato tvrzení „kategoricky odmítá.“ 

Bryan Singer na Comic Conu v roce 2015 spolu s herci z nového X-MenaBryan Singer na Comic Conu v roce 2015 spolu s herci z nového X-Mena (zdroj: upload.wikimedia.org)

Zamyšlení na závěr? 

Jak je tedy vidět, některá z obviněních skutečně gradují do extrémů. Těžko pak ale soudit, zda se jedná pouze o účelné poškozování pověsti, nebo skutečnou pravdu. Pravé oběti by měly svá obvinění doručit pouze patřičným osobám a soudům… A až ty jedině právně a správně probíhající soudní procesy by měly strhnout mediální a společenskou pozornost, protože až jejich objektivně podávaná rozhodnutí mají tvarovat naše povědomí o těchto násilnících, vynést nad nimi rozsudek a vzápětí uložit adekvátní trest.

Soudit by měly až patřičné, odpovědné orgánySoudit by měly až patřičné, odpovědné orgány (zdroj: www.publicdomainpictures.net)

Jaký je váš názor? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa