#FreshTag.cz


Seznamka na Facebooku: Zuckerberg pomáhá 200 milionům “single” uživatelů. Konkurence Tinderu?

zdroj foto: www.youtube.com

2.5.2018Jan Marek

Chtěli byste mít na vámi pravděpodobně nejužívanější sociální síti možnost vymazání historie prohlížení, nebo snad nalezení svého “perfektního” protějšku podle vlastních seznamovacích preferencí, společných zájmů a přátel? Právě jste se dočkali.

Face Tweet Seznam

“Facebook si se svým debutem v online seznamování bude hrát na amorka,” píše zpravodajská agentura Reuters.

Novinku v nabídce služeb největší světové sociální sítě oznámil sám výkonný ředitel společnosti, Mark Zuckerberg, na konferenci Facebook F8 v San Jose v Kalifornii.

“Máme na Facebooku 200 milionů lidí, kteří jsou registrovaní jako nezadaní, takže ano, rozhodně tu máme co dělat,” řekl Zuckerberg na konferenci softwarovým vývojářům.

Video: Na Zuckerbergův projev z konference se můžete podívat zde

Společní přátelé, skupiny, ale i události

Britský internetový deník Independent píše, že seznamkový profil bude Facebooku oddělený od toho normálního. Návrhy potenciálních shod uživatelů, kteří vzájemně ještě nejsou v kontaktu, by přesto měly pracovat s oblastí společných přátel nebo zájmů, které se budou odvíjet i od účastí ve stejných skupinách a událostech.

Přátelé to neuvidí, budete si psát 

Americká stanice CNBC vysvětluje, že k vytvoření účtu v seznamovací aplikaci bude stačit kliknout na ikonku srdíčka, která se uživatelům nově objeví na stránce jejich profilu. Odtud se dostanou k vytvoření svého seznamkového účtů a procházení účtu jiných uživatelů. V případě shody na základě vybraných preferencí a výše uvedených společných zájmů budou moci kontaktovat svůj “perfektní” protějšek. Komunikace bude z důvodu bezpečnostní opatření probíhat pouze prostřednictvím zpráv.

Vlastním přátelům uživatelů využívajících seznamku jejich aktivity nebudou přístupné.

Srdce na dosah ruky - nebo palceSrdce na dosah ruky - nebo palce (zdroj: www.cnbc.com)

O službě uvažovali ve společnosti již více jak deset let.

Šéf společnosti uvedl mimo jiné právě i to, že je v posledních letech výrazně zpomalily problémy jako ruské vměšování do amerických voleb, které na úrovně bezpečnosti museli řešit a probírat i v jiných státech. Okolnosti zneužití soukromých informací uživatelů pro politicko-reklamní účely britskou poradenskou společností Cambridge Analytica nazval velkým zlomem v oblasti jejich důvěry ve Facebook.

Marketingový tah. Konkurence? 

Nová seznamovací aplikace by prý mohla pomoci v obnovení popularity sociální sítě mezi mladými lidmi, kteří by na ní současně trávili i více času. To jsou vcelku důležité benefity pro marketingovou strategii Facebooku. Jeho akcie tak tímto rozšířením služeb také vzrostly o 1,1 procenta, což mezi konkurenčními seznamovacími sítěmi a aplikacemi spustilo prodej jejich vlastních akcií.

Můžeme se tedy bavit o tom, že seznamka na Facebooku by mohla být konkurencí například i pro Tinder.

Co si o tom myslíte vy?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa