#FreshTag.cz


Skautské “cookies” před konopnou lékárnou, holčička prodala 300 krabic

zdroj foto: pxhere.com

6.2.2018Jan Marek

O úspěchu jedné z členek americké skautské jednotky Girl Scouts promluvil její otec. Nebývalou popularitu díky tomu získal ale spíš právě obchod s lékařskou a rekreační marihuanou Urbn Leaf, před kterým holčička tyto sušenky v krátkém čase rozprodala a její úspěch přilákal i další malé dobrovolnice. Chutě zákazníků lékárny znala patrně stejně dobře jako mezery v nařízeních své mateřské organizace - ta skautkám totiž prodej sušenek před obchody s “trávou” zakazuje.

Face Tweet Seznam

“Zábavné je, že jak se to rozkřiklo, v průběhu víkendu se tu takových holčiček od skautu objevilo ještě několik… Myslím, že zákazníkům se to zamlouvalo. Jenom vyšli ven a nakoupili si krabice,” vyjádřila se k této zajímavosti zástupkyně obchodu Savannah Rakofsky.

Malá skautka našla v zákazu "šedou zónu"

Zatímco lékárna Urbn Leaf vidí v úspěchu holčičky dokonce i možnost nastupujícího trendu ku prospěchu vlastní popularity, mluvčí organizace Girl Scouts v San Diegu, kde holčička na svém odvážném kroku takticky profitovala, vidí situaci trochu jinak. Malá skautka by patrně zasloužila bobříka prozíravosti, podle Alison Bushan totiž našla “šedou zónu” v nařízeních a zákazech organizace. Její členky totiž před obchody s konopím (ani pro léčebné účely) “cookies” prodávat nesmí.

Před obchodem vlastně přímo nestála. V San Franciscu se s tím zase nepárala jedna z maminek

Holčička proto se svým vozíkem jednoduše jezdila od jednoho konce ulice, ve které se Urbn Leaf nachází, ke druhému a zákazníci vždy akorát vyšli ven, když jí zrovna viděli pomalu projíždět kolem. Podobná situace se podle mluvčí Girl Scouts of the USA odehrála již v roce 2014 v San Franciscu. Jiná skautka zde prodávala přímo před klinikou s léčebným konopím, protože “její maminka rozhodla, že se na takovém místě o svojí dcerku nebojí.”

V obchodu nebyli proti ničemu, "zákazníkům se to zamlouvalo..."V obchodu nebyli proti ničemu, "zákazníkům se to zamlouvalo..." (zdroj: www.facebook.com)

Lékárny by byly jedině rády 

Savannah Rafosky za obchod s rekreačními přípravky z marihuany v San Diegu vyjádřila “naprostou otevřenost” pro možnost, že by holčičky prodávaly regulérně přímo před obchodem. I když to podle ní nutně nemusí přitáhnout zákazníky, alespoň publicitu by tím měli zajištěnou. Po jejím odchodu na polední oběd a sdílením fotky se skautkou se sušenkami před obchodem na ní totiž po návratu čekal obchod plný lidí z nejrůznějších médií. Její vyjádření pak znělo následovně: “Bohužel to není na nás, ale na Girl Scouts.”

Co vlastně skautky dělají - kam peníze z prodeje jdou? 

Organizace prodejem sušenek financuje své dobročinné aktivity ve prospěch zdraví a pomoci společnosti. Od sběru jídla pro potřebné, přes výuku kurzů první pomoci a vlastní výpomoc ve zdravotnických zařízeních až po udržování kulturních tradic jako volně dostupného hraní divadla a zpěvu pro veřejnost. Samozřejmostí je i vlastní program jejích členek jako nejrůznější tábory a sportovní kurzy pro rozvíjení užitečných dovedností. Své aktivity rozšiřují i do jiných zemí mimo Spojené státy. Prodávané sušenky pro tyto dobré účely navíc obsahují minimální množství palmového oleje, který berou od environmentálně odpovědných a udržitelných společností.

A co vy? Zastáváte dětskou vynalézavost nebo jste proti tomuto taktickému kroku?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa