#FreshTag.cz


Smoothie je out aneb Nové trendy ve (zdravé) stravě

zdroj foto: picjumbo.com

23.5.2018Káťa Kočí

Sotva jsme se rozkoukali a stihli si pořídit mixéry a zásoby čerstvého i mraženého ovoce, už je v módě - a to jak na vašem jídelním stole, tak na vašem instagramu - úplně něco jiného. Ať už se chcete blýsknout před přáteli či jen rádi zkoušíte nové věci, podívejte se, co ve světě jídla letos frčí.

Face Tweet Seznam

Smoothie bowls

Máte smoothie rádi a nechcete je ze svého jídelníčku vyřadit? Už nějaký ten pátek frčí smoothie bowls, které jsou v podstatě hustší smoothie, které jíte lžící. Vršek ozdobíte čerstvým či sušeným ovocem, granolou, semínky, čokoládou či čímkoli dalším, a budete se oblizovat až na zádech. Těch vitamínů! ...a i fotogenické to je.

Wrapy

Wrapy nejsou žádnou novinkou, letos se však zdá, že když zabalíte cokoli do čehokoli, hned to má větší hodnotu (měřeno lajky a komenty u instafotek či youtube videí). Ať už si uděláte domácí verzi KFC Twisteru nebo si zabalíte nakrájenou mrkev, okurku a celer do listu salátu nebo mořské řasy, přidejte hummus či guacamole, rozkrojte na polovinu a úspěch je zaručen.

Čerstvé džusy

Krabicové džusy jsou dávno pasé. Chcete být zdraví a současně styloví? Kupte si domácí džusovač či odšťavňovač. Ale jestli jdete jednou za čas na návštěvu k tetě, co vám udělá šťávu z čerstvých pomerančů, vůbec si nemyslete, že o trendu džusování něco víte.

Mohlo by vás také zajímat

Nejvíce frčí zelené džusy (čím tmavší zelená, tím lepší) - ze špenátu, kapusty, okurky, limetky a bylinek - hodně oblíbená igredience je také červená řepa či mrkev, večeři pro  změnu můžete nahradit džusem z rajčete, papriky, česneku a cibule. Tento trend zdaleka nezní tak chutně jako ostatní, ti, co si na “koncentrované tekuté vitamíny” zvykli, vám ale potvrdí, že šťáva či džus naprosto z čehokoli je v módě jako nikdy dřív. Nejspíš je to i zdravé. Budete-li ale dále konzumovat svou zeleninu v pevné formě, divit se vám nebudeme.

Buddha bowls

Co je v misce, to je in (viz smoothie bowls, že ano). Buddha bowls, také nazývané nourish bowls, jsou plnohodnotná jídla, která si můžete dát k obědu nebo k večeři, zasytí vás a ještě budete mít čisté svědomí, že jste se najedli zdravě. Tedy samozřejmě podle toho, z čeho si takovou misku složíte. Buddha bowl má většinou nějaký základ (nudle, quinoa, rýže, salátové listy, kuskus, cokoli, po čem vaše srdce prahne) a to pak ozdobíte velkou spoustou zeleniny, luštěnin, dressingem či omáčkou, avokádem, posypete semínky či oříšky, prostě co vás napadne a co bude dobře vypadat na fotce. Smíchejte a dobrou chuť!

To jsou jen některé z trendů, o něž v těchto dnech na sociálních sítích zakopne úplně každý. A vypadají opravdu dobře, takže hurá do obchodu, do kuchyně, za foťák a hlavně do břicha. Dobrou chuť! 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa