#FreshTag.cz


Stížnosti na sexismus oplácí sexismem. Zkouší britská železnice novoroční žerty?

zdroj foto: upload.wikimedia.org

2.1.2018Jan Marek
Přidej se k nám

Vlaková společnost Virgin Trains East Coast si pro svůj start do nového roku nevybrala tu nejlepší kolej. Pasažérka jménem Emily Lucinda Cole si na Twitteru stěžovala na problémy při své cestě doprovozené sexistickou poznámkou ze strany manažera vlaku. Odpověď, které se dočkala, byla však ještě sexističtější. 

Face Tweet Seznam

„Ten pocit, když se vlaky od Virgin pokazí, a starší muž - manažer vlaku – vás pak na konci výsledného rozhovoru odpálkuje naprosto úžasným slovem, které v takových kontextech každou ženou doslova otřese: „Zlatíčko,“ napsala na svůj profil na Twitteru Emily Lucinda Cole. 

Odpovědi se dočkala tak rychle, jak by jen měla na kritiku reagovat každá cestovní společnost v obdobné situaci. Akorát co do obsahu takové reakce by bylo lepší držet se vlastních, zdvořilejších způsobů. Prozatím anonymní zaměstnanec skrývající se za iniciály MS totiž z profilu společnosti na Twitteru odvětil: „Omlouváme se za potíže, Emily. Co bys raději příště – kočičko nebo lásko?“ 

Emily Lucinda Cole obezřetně neváhala, a ze svého tweetu i reakce nevhodně se chovajícího zaměstnance udělala obrázek. Ten poté sdílela i s ironickými slovy: „Je úžasné, že společnost (odkaz na Twitter) bere stížnosti na neslušné a sexistické chování svých pracovníků vážně. Jsem ohromena.“ 

O sexismu jsme už psali i tady

Tweet uveřejněný anonymem skrytého za iniciály MS nedlouho na to zmizel. Odstranila ho sama společnost, která se na Twitteru tentokrát opravdu omluvila a odstranění odůvodnila tak, že se chce „vyhnout dalším útokům“. Je jasné, že tím byly myšleny útoky proti společnosti, těch se ale i přesto objevilo dost. 

Nejspíš není nutné nad tímto incidentem vynášet žádné další morální soudy. O ty se totiž, jak je již zvykem, postaraly desítky uživatelů reagujících na důkazní materiál, který si Emily stihla pořídit. Nás přesto těší, že se našli i tací, kteří se ptali po „mess up“ katalyzátoru celé situace a kontextu, ve kterém byl rozhovor s manažerem vlaku vedený.

Video: Na kontextu záleží, i když to ve většině případů vypadá na povyšování se můžu nad ženami

Nebo si také myslíte, že oslovení „Honey“ v každém jeho užití, a především z úst starších britských pánů, znamená jenom urážku? 

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa