#FreshTag.cz


Stranger Things 3 bude mít méně dílů. Odpočine si Will?

zdroj foto: upload.wikimedia.org

12.2.2018Jan Marek

Úspěšný sci-fi seriál od Netflixu se vrátí příští rok se třetí sérií, se kterou nás čeká i pár změn. Spolu s rostoucí oblíbeností dětských hrdinů bojujících s příšerami z paralelní dimenze za dob amerických devadesátek jsme očekávali, že počet epizod bude pokračovat ve vzestupné tendenci 8, 9… ale ne, čeká nás pouze další, očekávaný časový skok v ději a doufáme, že i rozvitější a inovativní zápletky - tvůrci to alespoň zatím tvrdí.

Face Tweet Seznam

Natáčení prvních scén mají produkční v plánu již začátkem jara a určitě nepotrvá dlouho. Třetí série totiž dostane jenom osm dílů.

Dopočítáme se přesnějšího termínu vysílání?

Vzhledem k tomu, že počet souhlasí s rozsahem série první, mohli bychom tak alespoň okruhem s tím, co víme o jejím natáčení a změnách v postprodukci série druhé, vypočítat i to, kdy bychom se tak příští rok přesněji mohli třetí série dočkat.

Video: Počet dílů není jedinou novinkou... trochu bulváru ze zahraničních médií?

První scény první série, ve kterých hráli Mike, Dustin, Lucas a Will ve sklepě Dračí doupě, odstartovaly jejich půlroční hereckou práci, na kterou navazoval ještě další měsíc postprodukce, než šel celý produkt na obrazovky.

Asi 11 měsíců práce... odkdy?

Víme, že natáčení třetí série začne v půlce dubna… Natáčení devítidílné druhé série trvalo o dva měsíce déle, její postprodukce pak zabrala celý pět měsíců - dejme tedy tomu, že natáčení této série potrvá sedm měsíců a postprodukce čtyři.

Výsledek? Dalšího vývoje temných příhod městečka Hawkins v Indianě bychom se mohli dočkat v březnu příštího roku… Ale to je opravdu jenom odhad, a teď k dalším věcem, které máme ověřené.

Posledně jsme na oblíbené dětské hrdiny čekali 13 měsíců ( Foto: Gage Skidmore)Posledně jsme na oblíbené dětské hrdiny čekali 13 měsíců ( Foto: Gage Skidmore) (zdroj: upload.wikimedia.org)

Tvůrci k ději

“Willa necháme trochu vydechnout. Nenecháme ho projít peklem i ve třetí sérii - potřetí v řadě. Určitě se bude potýkat s nějakým problémem, ale nebude tím stěžejním problémem a hlavním vypětím, které jsme skvělého Noaha Schnappa přinutili dosud hrát,” říká producent filmu Shawn Levy.

Herci stárnou

Také je jisté, že náš čeká nevyhnutelný časový skok v ději. Herci budou už jenom v době natáčení starší o rok, k čemuž můžeme připočíst postprodukci.... takže z roku 1984 určitě skočíme do roku 1985, akorát nevíme, jak daleko.

Video: Dostala třetí série jenom osm dílů protože byla "slabá"?

Potvrzené postavy

Hlavní postavy a herci zůstanou mimo svůj “pokročilý věk” stejní, k čemuž je potvrzený i návrat nových charakterů - nevlastních sourozenců Max Mayfield a Billyho Hargrovea. Téměř jistě můžeme odhadovat, že kolem jejich vztahů především s Lucasem a Stevem to bude ještě napjaté, a také to, že se patrně vrátíme i k nevlastním sourozencům Jedenáctky, i přesto, že Kali ještě v postavách pro třetí sérii potvrzená není.

Co nového v temnotě?

Tvůrci seriálu bratři Dufferové si k původu Jedenáctky a jím podobným nakročili v druhé sérii celou jednou epizodou, tudíž můžeme rozvinutí na tomto místě očekávat. Otázkou zůstává, co nám tentokrát přinesou z temnoty paralelní dimenze. Co do velikosti se už překonat nemůžou.

Nějaké návrhy?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa