#FreshTag.cz


Studenti stříháním nehtů povinní! Předpis britské školy vymezuje i přesnou délku

zdroj foto: pixabay.com

30.1.2018Jan Marek

Rodiče dětí zapsaných na střední škole Rawlett School ve Velké Británii protestují. Nařízení ředitele je podle nich směšné a nevynutitelné. Jak to myslí, jeden a půl centimetru maximálně?

Face Tweet Seznam

Poslední inspekce na “rawlettské střední” proběhla loni v březnu dle hodnocení odborné komise na výbornou. Příští již taková ale být nemusí. Záleží na tom, jak se lidé v radě postaví k vyhlášce ředitele Tima Bassetta, kterou sdílel minulou středu na oficiální stránce školy na Facebooku - rodiče jí totiž poměrně odsuzují, i když podle slov ředitele vznikla právě “v důsledku diskuzí” s některými z nich.

Pro jednotnost a bezpečnost

Příspěvek začíná vychválením příkladného nošení uniformy většinou dětí na škole. V jeho závěru pak upozorňuje na změnu u dívčích sukní. Ty stávající totiž budou dívky v září měnit za nové s jednotícím designem školního loga. A v tom také spočívá změna, která je hlavním sdělením celého příspěvku. Právě lepší jednotnost a zrovna tak bezpečnost nabídnou podle Bassetta nehty o předepsané délce.

Zde si můžete prohlédnout celý příspěvek. Komentáře následují dále Zde si můžete prohlédnout celý příspěvek. Komentáře následují dále (zdroj: www.facebook.com)

“...Nehty by neměly přesáhnout délku 1,5 centimetru, měřeno od spodního okraje. Jejich barva by měla být neutrální nebo rozvážná - extrémně výrazné nehty musí žáci změnit,” píše ředitel Tim Bassett jménem celé školy.

Rodiče se o kritiku mohli přetrnout, našli se ale i někteří zastánci

Skutečná diskuse se ovšem rozproudila až v komentářích pod příspěvkem a ve vyjádření rodičů na vlastních profilech, nebo dokonce i pro média. Britský deník Independent uvedl některé z přímých výpovědí rodičů, které doplňujeme i reakcemi pod příspěvkem ředitele Rawlett School.

Studentky mohou říct sbohem i příliš výrazným nehtům. Kdo to bude určovat?Studentky mohou říct sbohem i příliš výrazným nehtům. Kdo to bude určovat? (zdroj: upload.wikimedia.org)

John Batman se odvolává na metodu, kterou by měli učitelé žáky v dodržování vyhlášky kontrolovat: “Kdo to tam bude proboha obcházet s pravítkem a měřit všem těm dětem nehty? Je to bizarní, hloupé a naprosto nevynutitelné pravidlo."

James Mortimer zase říká, že škola se stará jenom o to, jak její studenti vypadají, ale co mají v hlavách, to je už nezajímá. “...O názory a dobro svých žáků se nestarají a rodiče je nezajímají jakbysmet.”

Komentář od Jamese MortimeraKomentář od Jamese Mortimera (zdroj: www.facebook.com)

Rizikový je podle některých tělocvik a šikana

Najdou se však i tací, kteří s dlouhými nehty skutečně mají špatné zkušenosti. Může jít o gelové nehty, které se při tělocviku snadno strhnou, čímž studentkám lehce vznikne bolestivé zranění. Ani šikana ale není výjimečná.

Diane Booth chápe, že dlouhé nehty mohou překážet při některých pracovních úkolech, hlavně má ale také zkušenosti se zmíněným šikanováním: “Když jsem ještě byla na škole, jednou na mě zaútočila dívka s dlouhými nehty, která mi chtěla poškrábat obličej (a cokoliv, na co dosáhla). Všechny dívky samozřejmě nemusí být takové.”

Komentář od Diane BoothKomentář od Diane Booth (zdroj: www.facebook.com)

Co říkáte na vyhlášku na britské Rawlett School? Týká se necelé tisícovky dětí mezi 11 a 16 lety.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa