#FreshTag.cz


Proč je důležité studovat? Není to jen o vědomostech!

zdroj foto: maxpixel.com

8.3.2018Iva Mališová

Pokud vám je do 30 let, je to právě škola, která zaujímá podstatnou část vašeho života. Někdy to může přijít člověku zdlouhavé a demotivující, nicméně dlouholeté studium nepřínáší jen stres nad zkouškami a blížícími se deadliny, je to především životní zkušenost, která nám pomáhá rozvinout naše zájmy. A co překvapivého (i nepřekvapivého) jste mohli studiem získat?

Face Tweet Seznam

Znalosti

Pokud si myslíte, že se ve skutečnosti učíte nesmysly, rádi bychom vás vyvedli z omylu. I látka z neoblíbených předmětů se může hodit. Člověk nikdy neví, s jakými lidmi a v jakých situacích se ocitne, proto není radno vypouštět některé předměty, protože i ty nám utvářejí všeobecný přehled. 

Trénink mozku

Učíme se učit, přemýšlet a pamatovat si! Díky studiu si procvičujeme paměť, jsme bystřejší a více si toho zapamatujeme. Zjistíme také, jaká metoda učení nám nejvíce vyhovuje, jak si nejlépe zapamatujeme informace, a dokážeme si také lépe vybavit souvislosti, a to se hodí nejen ve škole, ale hlavně v každodenním životě.

Učení nám zlepšuje paměťUčení nám zlepšuje paměť (zdroj: flickr.com)

Umět se projevit

Psaní různých esejů, tvoření prezentací, přednášení referátů, s tím vším jsme se ve škole setkali. V životě je psaný a mluvený projev velmi důležitý. Celý život jednáme s lidmi, prosazujeme svoje cíle, bojujeme s byrokracií. Díky škole se umíme vyjadřovat a jsme sebejistější.

Zpracovávání informací

Pokud se učíte na zkoušku, většinou si nestačí přečíst holý text. Učitele zajímají souvislosti, propletení různých jevů nebo událostí, opravdové pochopení daného problému. Výhodou znalosti vícero sekundárních informací je lepší argumentace u zkoušky a jasné vítezství sporu i v běžním životě. 

Se spolužáky máme společný zájem. Díky škole můžeme poznat skvelé lidi, a to za to stojíSe spolužáky máme společný zájem. Díky škole můžeme poznat skvelé lidi, a to za to stojí (zdroj: maxpixel.com)

Lidé

Ať už vyučující, kteří vám toho hodně dali a jejich hodiny byly zajímavé, tak hlavně spolužáci, se kterými jste si vytvořili silné přátelské vazby. Škola je společenská základna pro "dospělý" život a přátelství nabytá ve škole jsou ta z dlouhotrvajících. Lidi ve škole spojuje stejný zájem - studovat. Výhodou je, že zejména na vysoké máte šanci se poznat s lidmi, kteří mají podobné smýšlení a zajímají se o podobné věci. Můžete si tak pomáhat jak ve škole, tak i mimo ní, a možná se pak potkáte jako kolegové v oboru, který společně studujete. 

Není to jen o titulu

Nejdůležitější je se třikrát (nebo víckrát) zamyslet nad tím, co v budoucnu chcete dělat a vybrat si ten správný obor. Titul je sice fajn, ale pokud vás škola nebaví, bude to jenom trápení a ztráta času s něčím, čemu se stejně nechcete věnovat. Nic není nereálné, limity nastavuje jenom společnost, pokud se chcete vydat svojí cestou a být např. freelancer, není to hloupost. Důležité je si věřit a jít za tím, co vás opravdu baví, ať už to zní bláznivě nebo ne.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa