#FreshTag.cz


18.3.2018Jan Marek

Atmosféra pozdních devadesátek se vrací. Přinejmenším mileniálové by si mohli vzpomenout, že na přelomu tisíciletí existovala jakási japonská hračka - mazlíček - se kterým si mohli hrát, krmit ho, nikdy na něj však nesměli na delší dobu zapomenout. V současné éře technologické “neodkladnosti” by však mohli Tamagoči zabodovat, a dvacetileté hrobečky by tak mohla nahradit zdravá a udržovaná zvířátka.

Face Tweet Seznam

Digitální potvůrky hladovějící po naší pozornosti - krmení, mazlení a čištění více než často přítomných exkrementů, se vrací. Japonská herní společnost Bandai Namco přichází s aplikací My Tamagotchi Forever, která přesune náročné mazlíčky do vašich chytrých telefonů a tabletů, kde jim rozhodně nabídnete více pozornosti, než kolik jí Tamagoči dostávali v roce 1997 na drobných konzolích Game Boy.

Co zůstává stejné a co se mění?

Vaše potenciální zvířátka budou potřebovat nakrmit, budou si potřebovat hrát a někdo (ano, vy) bude muset uklidit jejich exkrementy. Herní postavičky uvidíte vyrůstat od stádia vajíčka, přes nemluvně, dítě, dospívajícího až k dospělému. Od ovládaní pomocí tří tlačítek se již ale skutečně musíme posunout trochu dál.

Stejně jako většina jiných her dostupných na platformách operačních systémů iOS nebo Android, také My Tamagotchi Forever bude usilovat o to, abyste si základní funkce postupně rozšiřovali o jejich placené nadstavby. To samozřejmě nemusíte.

Video: Nová hra má samozřejmě i svojí reklamní ukázku

Tamatown, přátelé a selfies

Malé městečko Tamatown přesto nabízí vám, ale především vašemu mazlíčkovi dostatek uliček a zákoutí, které by mohl prozkoumat. Může se spřátelit i s jinými Tamagoči, s těmi vlastními si pak můžete prostřednictvím rozšířené reality (AR) dělat také selfie, které můžete sdílet mezi dalšími majiteli.

Nabídka krmení bude širší, zvířátka již nadále nebudou bydlet pouze “na obrazovce”, ale ve skutečných interiérech domovů, které si hráči budou moci měnit. V podstatě však po grafické, ani po námětové stránce nepůjde o nic převratného.

Původní Game Boy však zůstává ikonický (Foto: Tomasz Sienicki)Původní Game Boy však zůstává ikonický (Foto: Tomasz Sienicki) (zdroj: commons.wikimedia.org)

Nostalgický element základním kamenem rozšíření hry

Společnost Bandai Namco cílí hlavně na faktor nostalgického vzpomínání. Při loňském oznámení to bylo 20 let od uvedení hračky na trh a nutno přiznat, že svého času slavili Tamagoči úspěch po celém světě.

Co myslíte, podaří se hře strhnout alespoň podobnou pozornost, jakou v roce 2012 upoutal Pou?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa