#FreshTag.cz


Osmnáctiletá Kanaďanka si koupila svůj první los a vyhrála milion dolarů

zdroj foto: www.pixbay.com

29.3.2018Štěpán Sochor

Asi každý si někdy představil, co by dělal, kdyby vyhrál v loterii. V médiích se sem tam mihne zpráva o šťastném výherci jackpotu, ale život jde dál. Při stírání losu či tipování čísel ve sportce asi většina z nás neuspěje. Kdo z nás má navíc to štěstí, aby jeho první los v životě byl výherní? Ač se to zdá nemožné, tato nepředstavitelná událost se stala pro jednoho člověka na druhém konci světa skutečností.

Face Tweet Seznam

Osmnáctiletá Kanaďanka Charlie Lagarde z Quebecu se před dvěma týdny rozhodla, že oslaví svou plnoletost s láhví šampaňského a svým první stíracím losem v životě. Po jeho setření na ní čekalo opravdové překvapení. Nejen že vyhrála jackpot, dostala ještě ke všemu nabídku, která se jen těžko odmítá.

Vítěz tohoto losu měl totiž na výběr ze dvou možností. Buď to by Charlie obdržela jednorázovou výhru v hodnotě jednoho milionu dolarů, nebo by pravidelně dostávala tisíc dolarů týdně do konce svého života.

Většina lidí v loterii takové štěstí nemáVětšina lidí v loterii takové štěstí nemá (zdroj: pixbay.com)

Charlie navštívila finančního poradce a následně se rozhodla pro variantu číslo dvě. Důvodem jejího rozhodnutí je skutečnost, že tyto peníze nejsou zdaněné. Od teď bude dostávat každý týden tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba něco přes dvacet tisíc korun.

Peníze jsou nezdaněné, takže se v přepočtu rovnají příjmu více než sto tisíc dolarů ročně, což je pro tuto mladou slečnu skvělým startem do života,“ uvedl kanadským médiím mluvčí sázkové společnosti, Patrice Lavoice. „Byl to její první los v životě a narazila zrovna na ten vítězný,“ dodal.

Charlie se rozhodla pro variantu, která jí bude přinášet tisíc dolarů každý týden do konce jejího životaCharlie se rozhodla pro variantu, která jí bude přinášet tisíc dolarů každý týden do konce jejího života (zdroj: pixbay.com)

Charlie Lagarde řekla, že by ráda vyhrané peníze investovala do cestování a svého vzdělání. Pokud tedy nepropadne nekonečnému utrácení za nepotřebné věci, může peníze ve svém věku velmi dobře zužitkovat.

„Chci studovat fotografii. Jedním z mých snů by bylo pracovat pro National Geographic,“ řekla Kanaďanka. Svou výhru si vyzvedla ve městě Montreal za doprovodu své rodiny a přátel.

A do čeho byste investovali vy, kdybyste vyhráli takovou sumu?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa