#FreshTag.cz


Tinder podpořil petici pro zavedení emotikonů mezirasových párů

zdroj foto: maxpixel.com

28.2.2018Iva Mališová

Proč ještě neexistují emojis, které by představovaly mezirasové páry? Skupina zakladatelů seznamky Tinder žádají společnost Unicode Consortinum, která se zabývá průzkumem a rozšiřuje portfolio emotikonů, aby do svého seznamu smajlíků zahrnula i mezirasové páry. 

Face Tweet Seznam

V návrhu Tinder požaduje 21 různých druhů emotikon s odlišnými tóny pleti tak, aby bylo jasné, že jde o dvojice. Seznamka taktéž na stránkách change.org spustila online petici, která by měla celou věc pomoci uskutečnit.

Mezirasové vztahy by se měly promítnout do emotikon na internetuMezirasové vztahy by se měly promítnout do emotikon na internetu (zdroj: pixabay.com)

"Jako největší a nejrozmanitější platforma pro setkání s novými lidmi máme jedinečnou možnost přispět k větší rasové toleranci a jsem neuvěřitelně hrdý na to, že jsme na věc upozornili jako první," uvedla pro CNN Rosette Pambakianová, šéfka značky Tinder. "Naše platforma je velmi rozšířená, je slyšet po celém světě, můžeme to změnit," dodala.

Mezirasové emojis byly poprvé k dispozici v roce 2015, nikoliv však páry. Od roku 1967 dochází k nárůstu multirasových manželství, například v roce 2015 to bylo asi 17 % ze všech uzavřených sňatků, údaj uvedla společnost Pew Research.

Počet mezirasových vztahů rostePočet mezirasových vztahů roste (zdroj: pixabay.com)
V roce 2015 bylo uzavřeno 17% mezirasových sňatků z celkového počtu svatebV roce 2015 bylo uzavřeno 17% mezirasových sňatků z celkového počtu svateb (zdroj: pixabay.com)

Tinder nedávno zveřejnil studii o mezirasových párech, která zjistila, že 61% respondentů je "velmi otevřených" myšlence multirasového randění či sňatku. "Chceme, aby naše děti měly emotikony, které vypadají jako jejich rodiče," řekla Pambakianová. Smajlíci jsou univerzální řečí internetu, měly by odrážet moderní svět, a v tom jsou mezirasové vztahy normální."

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa