#FreshTag.cz


31.1.2018Jana Krivenkaja

V průběhu ledna jsme vás zásobovali tipy na pořádná vydatná (většinou tedy masitá) jídla – jinak to ani v tomhle šeru a zimě nejde. Jenomže před pár dny vykouklo slunce a najednou máme opět chuť na něco lehkého, zeleninového a fresh – zdá se, že jaro už čeká za dveřmi. I přesto není záhodno zapomínat, že máme před sebou ještě náladový a větrný únor, a tak v poslední lednový den vám nabídneme alternativu toho nejlepšího z obou světů: bezmasé burgery. Ačkoliv se nejedná o vysloveně dietický pokrm, vegetariánská či dokonce veganská verze tohoto oblíbeného zástupce americké kuchyně vás aspoň o vlásek přiblíží k plnění novoročních předsevzetí. :)

Face Tweet Seznam

Dish – Fine Burger Bistro

Nemohli jsme začít jinde než v naší oblíbené vinohradské restauraci, která se pravidelně umísťuje v TOP 5 nejlepších hamburgerů v Praze. Místní vege burger sází na osvědčenou houbu portobello, která se ve své marinované podobě dává na gril a pak do křupavé domácí houstičky po boku uzené mozzarelly, nakládané červené cibulky a na základ z bazalkového pesta. Zní to lahodně, no ne? K tomu si dejte luxusní Coleslaw se zlatou řepou a firemní Bistro hranolky s česnekem a petrželkou. A zdravé výživné pohoštění je na světě! :) 

Veganský burger s portobello houbouVeganský burger s portobello houbou (zdroj: leangreennutritionfiend.com)

The Tavern

Když zůstaneme na Vinohradech a dáme se dolů směrem do Riegrových sadů, najdeme tam další stálici pražského gastronomického prostředí. Restaurace The Tavern se pyšní nejenom šťavnatými autentickými burgery z amerického středozápadu (majitel z USA se holt nezapře), ale také širokou nabídkou jejich vegetariánských protějšků. Na rozdíl od Dish místní vege burgry staví na luštěninovém základě – je libo „steak“ z bílých fazolí nebo čočky a žampionů? Naší jasnou volbou je burger pojmenovaný výmluvně Spinach Bean Bomb – kombinace špenátu, rajčat, salátu a vlašských ořechů je hotová vitamínová bomba.

Burger s luštěninovým základemBurger s luštěninovým základem (zdroj: peasandcrayons.com)

Yes Burger

Když se zrovna necítíte na fancy burger nebo stále vnímáte hamburger spíš jako street food, zavítejte do jedné z poboček Yes Burgeru. Místní ceny jsou uzpůsobené prostředí, nikoliv nabídce – kvalita se tu stále drží na velice slušné úrovni. Vegetariánský burger zde seženete pod stovku: nebude to sice nic světoborného, ale kombinace zeleninky (rajče, grilovaná cuketa, lilek a paprika) s červenou cibulkou a domácím kečupem potěší nejenom ty, kteří mají hluboko do kapsy. Další v nabídce je houbový Fungus Vegetarian Burger, kde hraje prim hlíva ústřičná, které sekunduje vcelku neobvyklá kombinace volského oka a zakysané smetany. Ale proč nezkusit pro změnu něco nového? 

Vegetariánský zeleninový burgerVegetariánský zeleninový burger (zdroj: urbantastebud.com)

Jaký je váš vztah k vege burgerům – vyhledáváte je? Nebo preferujete hamburgery v klasickém masovém provedení?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa