#FreshTag.cz


Ošemetné otázky na prvním rande: které pokládat a kterým se vyhnout?

zdroj foto: flickr.com

27.4.2018Iva Mališová

Je spousta debat o tom, na co se ptát na prvním rande, a co raději nechat být. Někteří lidé tvrdí, že by se správě nemělo překročit určitou osobní mez, jiní radí, že je lepší otevřít osobnější témata, a tím se tak o druhém člověku dozvědět důležité věci již na začátku. Podle Eriky Ettin (americké "date koučky") je důležité, aby již po prvním rande bylo jasné, co od svého protějšku očekávat. Přinášíme vám tedy top 5 ošemetných otázek, na které byste se měli zeptat na prvním rande, a tři, které bude lepší vynechat.

Face Tweet Seznam

Na co se ptát:

1) "Co od vztahu očekáváš?"

Pro mnohé z nás je určitě těžké "vyložit karty na stůl" takhle brzo, nicméně je lepší si vše ujasnit již na začátku a předejít tak případnému zklamání. Pokud chce jeden vážný vztah, ale ten druhý jen letmé povyražení, mohlo by se za pár měsíců schylovat k emocionální katastrofě. Pokud jsme si jisti, co od partnera požadujeme, neměli bychom se stydět mu to říct.

2) "Vzhledem k mému profilu - měl/a jsi o mně nějaké představy?"

Téměř všichni si první rande domlouvají na internetu, valná část z této většiny se potká přímo na Tinderu nebo jiných seznamkách. Právě tyto seznamky máme tendenci šidit a ukazovat se lepší, než jací doopravdy jsme, lžeme o svých zájmech a dovednostech, snažíme se zaujmout. Bohužel (nebo bohudík?), vztahy by měly být založeny na upřímnosti, pokud nebudeme upřímní na socialních sítích (jasně, všichni víme, že je to těžké), bude náš partner zalíbený do iluze o vás. Při osobním setkání však tyto nepravdy většinou vyjdou napovrch, je proto lepší tomu předejít.

Správnými otázkami můžete zjistit daleko víceSprávnými otázkami můžete zjistit daleko více (zdroj: pixabay.com)

3) "Je něco, co bych o tobě měl(a) vědět?"

Tato otázka může být docela chytrým krokem zjistit na toho druhého nějakou pikantnost. Při vyprávění oblíbeného příběhu s kamarády se můžou projevit různé osobnostní rysy. Pokud vám partner hned na první schůzce řekne něco absolutně přes čáru, může to být důvod přestat plýtvat časem s osobou, která není úplně vaše krevní skupina, a raději to zkusit o dům dál.

4) "Co si myslíš o (...)?"

Shoda v názorech a životních hodnotách je zcela klíčová. Plno párů se rozchází kvůli odlišným životním plánům, myšlenkám apod. Pokud se třeba zeptáte vegetariána, zdali by chodil s "masožroutem", nejspíš se zvláštně zatváří a odpoví, že spíše ne. Názory na náboženství, politiku, životní styl by měly být v souladu s postoji vašeho protějšku, čím dříve se je dozvíte, tím lépe.

Když si s někým padnete do oka, tak to stojí za toKdyž si s někým padnete do oka, tak to stojí za to (zdroj: pixabay.com)

5) "Jsi spokojený/á s tím co děláš?"

Po položení této otázky jednoduše přijdete na to, jestli je ten druhý zdravě ambiciózní, věčně nespokojený a odmítá s tím něco dělat, nebo se veze na cizí slávě. Každý z nás určitě chce mít po boku někoho, kdo nemá tendence využívat, ale snaží se svým přičiněním měnit si život k lepšímu. Pokud z odpovědi poznáte, že má partner tendence se pořád litovat a omlouvat svoje chyby, nebude to vhodný společník.

Na co se neptat:

1) "Proč jsi single?"

Stručně a jasně - copak je něco špatného na tom být single? Tato věta může být dost otravná, zejména pokud je uvedena na začátku konverzace. 

Už jsme o tom také psali...

2) "Kolik chceš mít dětí/jakou svatbu/kde plánuješ bydlet?"

Na takové otázky je zkrátka času dost. Určitě nechcete svého partnera vyplašit, proto si tyto věci nechte na vhodnější dobu.

3) "Kolik peněz vyděláš?"

Další otázka, která je hodně na tělo, ale až za hranicí slušnosti. Na záležitosti okolo peněz bychom se neměli ptát snad nikoho, a už vůbec ne na prvním rande.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa