#FreshTag.cz


Top 6 restaurací a kaváren v zasněženém Liberci

27.1.2018Káťa Kočí

Chystáte se vystrčit paty z velkoměsta a užít si zimních radovánek na horách? Lákavou volbou na zimní dovolenou může být právě Liberec, z Prahy vzdálený pouhou hodinu cesty. Na jedné straně města máte možnost běžkování s krásnými výhledy a trasami Jizerských hor, na druhé straně vás tramvaj zaveze přímo k jednomu z vleků Ski Areálu Ještěd. A aby toho nebylo málo, i Liberec je plný restaurací a kaváren, které stojí za vaši návštěvu.

Face Tweet Seznam

Jedno Kafe

Malá přátelská kavárna Jedno Kafe, která se nachází pouhých pár kroků od liberecké radnice, je ideální na ranní kávu, ještě než vyrazíte na svah (v odpoledních hodinách tam totiž bývá tak plno, že byste se nemuseli vejít). Tento vyhlášený liberecký espresso & brew bar vás zve nejen na naprosto výbornou kávu, ale i na čaj, nějaký ten pamlsek a příjemnou atmosféru na popovídání. A i kdybyste tam náhodou zabloudili sami, můžete si popovídat alespoň s přátelskou obsluhou. Jedno Kafe je místem, ze kterého cítíte, že lidé, kteří ho založili či tam pracují, to dělají srdcem a baví je to (a kávě navíc opravdu rozumí). Můžeme vám zaručit, že odtamtud odejdete s úsměvem na tváři a na sto procent se rádi i vrátíte.

Jedno Kafe je místem, kde si dáte dost možná více než jen jedno... kafeJedno Kafe je místem, kde si dáte dost možná více než jen jedno... kafe

Facebook kavárny

Masa Buka

Řecká taverna v samotném centru Liberce několik metrů od Šaldova náměstí je ideální volbou na oběd. Majitelem a šéfkuchařem je zde rodilý Řek Nikos Pappas, který připravuje denně výborné lehké a přesto syté pokrmy z kvalitních surovin, které vás v kombinaci s příjemným prostředím restaurace a řeckou hudbou zanesou daleko od zasněžených hor, až na jih Balkánského poloostrova. Je úplně přirozené se zde cítit jako na letní dovolené, a to i když za okny chumelí. 

Tzatziky, gyros, pita chléb a zelenina - výborný oběd v řecké taverně Masa BukaTzatziky, gyros, pita chléb a zelenina - výborný oběd v řecké taverně Masa Buka

Web Masa Buka

Knihovní kavárna

Je libo další kávu, čaj, limonádu nebo zákusek? Zajděte do kavárny, která se nachází přímo v prostorách Krajské vědecké knihovny Liberec. Ačkoli tam je fyzicky už spoustu let, v poslední době s novou provozovatelkou kavárna teprve skutečně ožila. Příjemné prostředí knihovny spolu s domácími zákusky, polévkou nebo jen něčím dobrým k pití doplňuje ještě usměvavá a energická obsluha a ukazuje, že když se jen trochu chce, jde z bývalého obyčejného bufetu udělat úplně cokoli. Knihovní kavárnu opravdu doporučujeme, a to nejen pro knihomoly.

Příjemné posezení v Knihovní kavárně v centru LibercePříjemné posezení v Knihovní kavárně v centru Liberce

Stránky Knihovní kavárny

Coyote Diners & Bar

Jste po celodenním lyžování vyhládlí a chcete se pořádně nacpat? Potom by vaše cesty měly vést do restaurace Coyote kousek od libereckého nádraží. V centru Liberce se sice ještě nachází pobočka Coyote Bistro, na plnohodnotné posezení však doporučujeme Diner. V prostředí, které připomíná skutečný americký diner někde u dálnice (u které se poctivě nachází i zde), si můžete vybrat z nabídky burgerů, steaků, žebírek či sendvičů. A kdyby vám to čirou náhodou nestačilo - o čemž se dá pochybovat - můžete to zalít ještě naprosto unikátním milk shakem, na který dlouho nezapomenete.

Pořádný žvanec po americku - Coyote burgerPořádný žvanec po americku - Coyote burger

Web Coyote Dineru

Wink Café

Kousek od libereckého Malého divadla se nachází poslední z kaváren, která se vešla do našeho výběru. Wink Café je příjemným, útulně zařízeným prostorem, na jehož návštěvu jen tak nezapomenete, a to nejen díky (v porovnání s Prahou) příjemným cenám a usměvavé obsluze, co s čímkoli ráda pomůže. Pokud jste ze sněhových radovánek promrzlí, kromě standardní nabídky kávy a čajů zde stojí za zmínku především výborná horká čokoláda… a pro doplnění cukrů také naprosto nezapomenutelné dorty. Z Wink Café doslova sálá ta pravá pohoda, kterou při dovolené a odpočinku od ruchu velkoměsta chcete zažít.

Výborné dortíky v libereckém Wink CaféVýborné dortíky v libereckém Wink Café

Stránky Wink Café

ZOO 1320

Uprostřed vilek podél tramvajové trati, která vede směrem do Lidových sadů, se v podstatě mezi libereckým muzeem a galerií nachází budova, v jejímž suterénu najdete Pauliem Garandem proslavený Golf Bar, v prvním patře pak příjemnou restauraci ZOO 1320. Její moderní prostor s parádním výhledem asi vynikne více v letních měsících, nabídka jídel vás však potěší i uprostřed pořádné lyžovačky. V menu najdete jak českou tradiční kuchyni, tak (nejen) oku lahodící saláty, výběr italských dobrot, masa i dezertů, jednoduše řečeno: Ať je vaše dieta jakákoli, tady si určitě pochutnáte, a navíc se stylem.

Není salát jako salát - ty v ZOO 1320 jsou pastvou i pro očiNení salát jako salát - ty v ZOO 1320 jsou pastvou i pro oči

Web ZOO 1320

Chystáte-li se tedy v nejbližších dnech či týdnech do hor, užít si alespoň trochu sněhu a čerstvého vzduchu, budeme rádi, když některý z gastro podniků našeho výběru vyzkoušíte a dáte nám vědět, jak vám chutnalo. 

Kam dál za dobrým jídlem?
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa