#FreshTag.cz


5.2.2018Jan Marek

Finálový zápas, kterým vrcholí play-off Národní fotbalové ligy v Americe, bývá již tradičně nejsledovanější televizní událostí celého roku. K obrazovkám zasedá více než 100 milionů diváků a každá minuta vysílání přetéká nehoráznou sumou peněz, které reklamní společnosti do této sledovanosti neváhají investovat. Hollywood není žádnou výjimkou, a tak vám přinášíme ty nejočekávanější blockbusterové, ale i televizní ukázky, které na letošním Super Bowlu odvysílaly.

Face Tweet Seznam

Kromě vzrušení provázejícího hudební vystoupení v poločasu, o které se postaral Justin Timberlake (v roce 2004 totiž omylem odhalil ňadro zpěvačky Janet Jackson - někteří proto čekali něco podobného i letos), obstaraly slušnou dávku napětí také ukázky několika blockbusterů, které jsme povětšinou čekali... několikrát přetáčený spin-off snímek Solo: A Star Wars Story mezi ně ale rozhodně nepatřil.

Nic neříkající Hvězdný problém - 24. květen

Problémová produkce filmu zapříčinila, že režisérské otěže vystřídaly v rukou již tři osoby. I přesto, že jejich předání bylo vlastně pouze jedno, protože nejdřív měla snímek na starost dvojice Phil Lord a Christopher Miller (Lego příběh, 21 Jump Street), Ron Howard, který po nich režii převzal, provedl rozsáhlé přetáčení více jak dvou třetin stopáže celého spin-offu. Problematický byl prý jejich až příliš nadlehčený a častou improvizací vyplněny styl. Proto se příliš nedivíme tomu, že ukázka z toho vyšla spíše tak, aby se neřeklo, a její atraktivita spočívá spíš na emocionálních srdcích fanoušků. Tyhle záběry nám zatím prostě musí stačit.

Video: Alespoň vidiíme hlavní tváře: Alden Ehrenreich jako Han Solo, Donald Glover jako Lando Calrissian a Emilia Clarke jako Qi'Ra

Půl minuta s hrdiny stejně dobrá - 26. květen

Vedle toho máme spot na Avengers: Infinity War, který je proti Solovi sice o poloviční délce, je ale složený ze zbrusu nových záběrů a odhaluje i pár dalších novinek. Iron Man například představuje svůj oblek vytvořený za pomoci unikátní a pohodlné nanotechnologie, takže vidíme, jak na jeho těle doslova vyrůstá. Spider-Man se dostává do stratosféry Země, když se snaží zničit Thanosův portál, a dostáváme i první pohled na nový “štít” Kapitána Ameriky v praxi - tedy aspoň jeho funkční morfologickou proměnlivost. Malým kůlem v plotě je zde Nebula, sice jsme rádi, že ji vidíme (ne, opravdu), ale tím, kde je, si zase tak jistí nejsme. Vypadá to ale, že na dobré cestě za pomstou svému krutému otci.

Video: Akorát Ant-Mana stále nemůžeme najít. Co vy?

V hlavní roli dlouhý dráp - 21. červen

Drobný rozbor zasluhuje i Jurský svět: Zánik říše, jehož první trailer naznačoval, že se dočkáme ještě větší nálože dinosauří akce než v jedničce. Podle nového spotu to ale vypadá, že se produkce vrací spíše k hororové napjatosti intimní lekačky, kterou se proslavil vůbec první díl ještěří ságy. Vědci z laboratoře ukuchtili nového dinosaura, který je sice menší, ale o to nebezpečnější v domáckých prostorách, kde třeba zrovna pospávají malé děti. A proto se také těšíme na to, kolik v takových scénách dostane prostoru Blue, která se samozřejmě vrací.

Video: Nás vždycky potěší už jenom ten legendární soundtrack. V hlavních rolích Chris Pratt a Bryce Dallas Howard

Tady je ten jeho knír - 2. srpen

Naposledy se zvlášť rozepíšeme pro Mission: Impossible - Fallout. Jeho trailer nám konečně ukazuje více z pověstného kníru Henryho Cavilla, kvůli němuž měl Superman v Lize spravedlnosti tak krásně hladkou, digitální tvář - některé scény s hercem se totiž musely dotáčet již v průběhu jeho natáčení pro MI6, kde hraje záporáka Augusta Walkera a produkce mu kvůli usmlouvanému kontraktu nedovolila se oholit. Vypadá to tedy, že Toma Cruise jako Ethana Hunta čeká vskutku tvrdošíjný problém a nás zase adrenalinem nabitá podívaná. Vracíme se ke kultovnímu lezení po skalách, motorkám, člunům, helikoptérám, stejně jako v posledním díle to vypadá na nějaké další hrátky s vodou… no prostě cokoliv, co je na první pohled NEMOŽNÉ!

Video: Tak se na tu akci sami podívejte!

Tím ale seznam nekončí… 

Jak píšeme v titulku - svou sedačku v kolotoči nových ukázek dostal taky Westworld, kterého sice známe hlavně z HBO, ale s produkující televizní společností Warner Bros. Television patří zrovna tak jako ty velké filmové kousky pod Hollywood. Podezřelý by se mohl zdát i třetí film ze sci-fi horové série J. J. Abramse zaštítěný Netflixem - The Cloverfield Paradox. V produkci ho ale opět vede hollywoodská značka Paramount Pictures, takže také dostal svoje místo na Super Bowlu. Zaujal nás také Red Sparrow s Jennifer Lawrence, který v našich očích atakuje pomyslnou špici kinematografického odboje v kampani proti sexuálnímu obtěžování a útokům #MeeToo.

Zábavné a tématické reklamy

Na závěr si nemůžeme odpustit jednu ze zábavných reklam, které mnohdy motivovaly i výše zmíněné snímky, nás ale nejvíce pobavila ta s hvězdou Game of Thrones Peterem Dinklagem a božským Morganem Freemanem.

Video: Trochu legrace na závěr, a přesto reklama!

Úplný seznam trailerů naleznete například ZDE.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa