#FreshTag.cz


7.2.2018Jan Marek

Režisérům a producentům seriálu z prostředí středověkého fantasy, kde intriky a neočekávané zvraty neberou konce, splnil Lucasfilm jejich dětský sen. Koně a meče, draky a ledové oštěpy vystřídají vznášedla a blastery, vesmírné lodě a laserové kanóny… a kdoví, třeba i světelné meče! Co k tomu říkají samotní tvůrci nebo vedení hvězdné společnosti?

Face Tweet Seznam

Krátká rekapitulace

David Benioff a D. B. Weiss již brzy opustí své dítě - velkolepou show oceněnou dvanácti prestižními televizními cenami Emmy a dokonce i jedním zlatým Glóbem. Jejich Game of Thrones čeká finální série příští rok v dubnu, jak nám prozradila jedna z předních hereček Maisie Williams. A zatímco další z hlavních herců Kit Harrington udržuje fanoušky v napětí s tím, že nikdo z nich “zatím netuší, zdali posledních šest epizod bude mít v rozpětí stopáže každé z nich 70 nebo 90 minut,” do seriálového i filmového ovzduší se již stihla dostat informace o tom, kam budou tvůrci po ukončení svého režisérského debutu směřovat dál.

Video: Lucasfilm rozšířil novinku na svém účtu na FB, Twittteru ale i Youtube... zkrátka všude!

Co na to Lucasfilm?

“David a Dan jsou ve svém řemeslu jedněmi z nejlepších vypravěčů, na které dnes můžeme narazit,” uveřejnila prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy ve svém vyjádření. “Jejich odvážné vedení komplexních charakterů, hloubky příběhu a bohatosti mytologie vytvoří pro Star Wars úplně novou půdu a zase je popostrčí někam dál. Já sama tím jsem neuvěřitelně nadšená.”

Dějově zase někde úplně jinde

Nové filmy v produkci a režii Benioffa a Weisse budou dějově úplně oddělené od obou dosavadně známých epizodických Star Wars pokračování. Nebudou navazovat ani na končící ságu rodu Skywalkerů, jejíž poslední díl závěrečné trilogie převzal J. J. Abrams, ani na úplně novou trilogii, která bude od klasického příběhu rovněž oddělená a na starosti jí má Rian Johnoson, jehož práci již známe z osmé epizody Návrat Jediho.

Co k tomu říkají samotní tvůrci Game of Thrones?

“V létě roku 1977 jsme cestovali do daleké, předaleké galaxie, a od té doby jsme o tom neustále snili,” svěřili se v reakci na vyjádření prezidentky Lucasfilmu Benioff s Weissem. “Tou příležitostí jsme poctění, tou zodpovědností trochu vyděšení, ale nejvíce jsme nadšení a to tím, že do práce se pustíme ihned potom, co dokončíme finální sérii Game of Thrones.

Video: Tahle novinka nás nadchnula možná i víc než ukázka na Solo: A Star Story, o které jsme rovněž psali

Co na to říkáte? Zvládnou úspěšní, ale přesto zatím pouze jenom televizní producenti a režiséři David Benioff s D. B. Weissem takovou filmovou značku, jakou Star Wars jsou?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa