#FreshTag.cz


Uber koupil společnost pro sdílení kol. Dočkáme se rozšíření služeb?

zdroj foto: pixabay.com

10.4.2018Štěpán Sochor

Zatímco pražští taxikáři urputně stávkují a protestují proti společnosti Uber, samotná firma se dívá spíše do budoucna a přemýšlí, jak rozšířit služby pro svoje zákazníky. V dnešní době, kdy začíná být klimatická změna a znečišťování ovzduší stále větším a větším problémem, se rozrostl nový trend sdílených kol. Jde to totiž i jednoduše levně a šetrně k přírodě.

Face Tweet Seznam

Jump Bike je společnost sídlící v New Yorku, která vyrábí elektrická kola, jež následně nabízí svým zákazníkům k vypůjčení pro pohyb ve městě. Ve „Velkém jablku“ může být doprava noční můrou, lidé tak často auto ani nevlastní. Využití městské hromadné dopravy sice kleslo s příchodem přepravních společností jako je Uber či Lyft, motorová vozidla nejsou však příliš šetrná k přírodnímu prostředí a lidé si to uvědomují. To je právě důvod, proč spousta z nich raději sáhne po kole, které vás dopraví, kam potřebujete, v řádu minut a nijak se nepodílí na znečišťování ovzduší.

Ve velkých městech, jako je New York, vás může doprava stát nervy. Proč raději nenasednout na kolo?Ve velkých městech, jako je New York, vás může doprava stát nervy. Proč raději nenasednout na kolo? (zdroj: pixabay.com)

Firma Uber v pondělí koupila společnost Jump Bikes, ve které vidí příležitost, jak lidem zjednodušit přepravu po městě. Šéf Uberu, Dara Khosrowshahi, uvedl v příspěvku na oficiální blogu, že má firma v plánu do své aplikace implementovat více způsobů přepravy než jenom automobilem. Dalšími mají být například právě kola nebo také metro. Částka, kterou Uber utratil za Jump Bikes, nebyla zatím zveřejněna. Kromě Uberu investovaly do podobných služeb i firmy, jako je konkurenční Lyft či čínská společnost Didi Chuxing.

Služby sdílení kol se stávají čím dál tím více populární. Dokonce i v České republice.Služby sdílení kol se stávají čím dál tím více populární. Dokonce i v České republice. (zdroj: pixabay.com)

Uber bezesporu uviděl příležitost ve stále více narůstajícím trendu sdílení kol. Je to jednoduché, přes aplikaci si seženete kolo, nasednete na něj a jakmile dorazíte na místo určení, zamknete ho a přenecháte dalšímu potenciálnímu zákazníkovi. Jump Bikes se stala první službou nabízející sdílení elektrických kol ve Spojených státech. Kola nejsou zamčená v docích, jelikož v sobě mají implementované zámky. Tudíž je lze zaparkovat k nejbližšímu stojanu či lampě dle vlastního uvážení. V České republice zatím funguje podobně například společnost Rekola.

A co si o tomto trendu myslíte vy? Uvítali byste cyklistickou dopravu před tou automobilovou?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa