#FreshTag.cz


Udílení Oscarů 2018: BB-8, vodní skútr pro nejkratší projev a samozřejmě ceny!

zdroj foto: www.flickr.com

5.3.2018Jan Marek

Tak jsme se dočkali. Opět přišel rok, kdy se před udílením zlatých sošek sešlo hned několik zářných kandidátů, takže jejich favorizace napříč všelijakými médii a diváky byla opravdu rozličná. Někteří si kvůli verdiktu “odborné” poroty z řad oceněných opravdu i přivstali na tu druhou hodinu ranní, vzápětí to ale přes vesměs nudný průběh jinak vyzdvihovaného galavečera vzdali a šli opět spát. Také proto vám kromě výsledků vypíchneme i ty nejlepší momenty, pro které se 90. ročník soutěže alespoň nestal zároveň jubileem naprosté suchosti.

Face Tweet Seznam

Absolutním vítězem a jeho pobočníkem se stávají...

Pěkně popořadě. Králem večera se stal Guillermo del Toro a jeho dramatický fantasy snímek Tvář vody. Někteří filmu predikovali i více sošek, nakonec si ale odnesl “pouze” čtyři Oscary, a to za Nejlepší snímek, režii, hudbu a výpravu. Těsně v patách mu byl Dunkerk od Christophera Nolana, který ukořistil tři zlaté chlapíky za Střih, Střih zvuku a Mix zvuku. Dřívější premiéra filmu loni v červenci mohla zapříčinit to, že v tipech nebyl tak úplně vysoko.

Video: Podívejte se na ukázku filmového vítěze letošních Oscarů!

Čtyřikrát dělené třetí místo

Diváci i kritice totiž spíše fandili Třem billboardům za Ebbingem z dílny režiséra Martina McDonagha, který v roce 2009 překvapil se svým režijním debutem V Bruggách. Tentokrát však alespoň proměnil nominaci, a to hned dvakrát, čímž skončil na čtyřikrát děleném třetím místě. Jeho “novoročnímu překvapení” vysloužili cenu Frances McDormand za Nejlepší herečku v hlavní roli a Sam Rockwell za Nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Video: Červencový válečný velkofilm si také můžeme připomenout

Nejlepšího herce v hlavní roli vyhrál Gary Oldman za Nejtemnější hodinu, která přidala ještě Makeup (a kostýmy). Nejlepší herečku ve vedlejší roli vyhrála Allison Janney také za životopisné drama, ale sportovní Já, Tona. Čtyřikrát dělené třetí místo uzavírají nicméně filmy Blade Runner za Kameru a Vizuální efekty a Coco za Nejlepší animovaný film a píseň.

Video: Dojemná dramatická podívaná byla pro některé největším favoritem

Moderátor byl moc zdlouhavý, pozornost udržovala překvapení

Nyní již však ale k těm několika málo perlám celého galavečera. Diváky jím opět provázel Jimmy Kimmel, více pozornosti na sebe ale strhly spíše stroje a náhodná setkání provázená nevyžádanou pozorností kamer.

Kdysi dávno v předaleké galaxii...

Nejdříve bychom mohli zmínit nového droida ze Star Wars, BB-8, který ku překvapení všech vyjel na pódium ve chvíli, kdy se hudebního podkresu jejich filmové znělky chystala parta Marka Hamilla, Oscara Isaaca a Kelly Marie Tran uvést ceny pro Nejlepší krátký animovaný film a Nejlepší animovaný film. Podívejte se sami.

Za nejkratší projev k předání ceny... Skútr!

Dále nám Jimmy Kimmel představil eleganatní vodní skútr, který podle jeho slov čekal na toho výherce, jenž by své ocenění doprovodil co nejkratším projevem. S kampaněmi #MeToo a Time’s Up totiž lehce hrozilo, že se ceremonie pěkně natáhne.

Šaty, ne-šaty, vzala to přes sedačky

Za zmínku ještě stojí setkání dvojice hereček Meryl Streep a Jennifer Lawrence, která si pro pozdrav došla ne po červeném koberečku, jak by se slušilo a patřilo, ale se sklenkou vína přímo přes sedačky.

Fanoušky sci-fi zase odvařilo to, když si Luke Skywalker “konečně” potřásl rukou s Wonder Woman!

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa