#FreshTag.cz


Už nám to spočítali! Miléniáni, víte, kolik stojí dítě od plenek po kravatu?

7.12.2017Tamara Zubac

Podle průzkumů dítě vycucá z rodičů od narození do maturity až přes milion a čtvrt. Vydržování průměrného teenagera stojí rodinu zhruba 80 až 100 tisíc ročně.

Face Tweet Seznam

Samozřejmě jsou to částky diskutabilní, ovšem i tak ve mě zatrnulo, když jsem se tuto zásadní informaci dozvěděla v rodinném kruhu (čti: s rodinou u televize). Koutkem oka jsem sledovala reakce rodičů, na kterých bylo zjevné, že už v duchu kalkulují, kam až se do té chvíle asi tak mohly vyšplhat výdaje za mou maličkost a zda tedy případné přetečení finančního poháru nespustí nějaký varovný signál. Díky mým tehdejším brigádám jsem nakonec žádný alarm v hlavách "staříků" nespustila, ovšem pojďme se podívat na to, co tento chladný kalkul vypovídá o naší době.

Každou investici je třeba zvážit...Každou investici je třeba zvážit... (zdroj: www.pixabay.com)

Obchod jako každý jiný

Když se nad tím hlouběji zamyslím, jde vlastně o dobrý obchod. Každý člověk po sobě chce na tomto světě zanechat nějaký odkaz - a co může udělat opravdu každý (a takovou práci valná většina lidí shledává i zábavnou), to jest předání své genetické informace. Proto je nás také přes 7 miliard, že, pracanti?

Aby se "produkt" na tomto světě udržel, je potřeba do něj vložit mnohem více než jen peníze – mládí, čas, úsilí, trpělivost, emoce, nervy… Říkejme tomu souhrnně provozní náklady. Pak stačí jen počkat, až dozraje čas a vklad se vrátí i s úroky. Minimálně tu bude někdo, kdo se o "investora" na stará kolena postará a s trochou štěstí zajistí, aby se rodokmen dále větvil.

Investice vložená do životní poutě potomka je investice jako každá jiná. Proto se nikdo z nás nevyhne otázce, jestli se našim rodičům vyplatila. Pokud se v procesu podnikání objevila chybička, není tu možná reklamace, na dítě se nevztahuje žádná záruka vrácení peněz. Jen naše svědomí může posoudit, na kolik jsme my a celá naše generace investicí dobrou.

Na druhou stranu ani naši rodiče si nemohou stěžovat. Jak se říká – jaký si to uděláš, takový to máš.

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa