#FreshTag.cz


V Dubaji se staví nový mrakodrap, vyšší než Burj Khalifa

zdroj foto: pexels.com

1.2.2018Iva Mališová

Dubaj je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací na světě, její futuristické mrakodrapy jsou jedny z nejznámějších. Nová vež má městu dodat styl, vyzdvihnout jeho celkovou eleganci a pomoci přilákat 20 milionů turistů ročně.

Face Tweet Seznam

Chystaná velkolepá vež Creek Tower má překonat dosavadní nejvyšší stavbu světa Burj Khalifu. Ambiciózní projekt by měl mít podle předpokladů rozlohu 2,3 čtverečních kilometrů a měřit 1345 metrů, čímž se zařadí až na samotný vrchol všech světových mrakodrapů.

Stavba započala již v roce 2016 a ujala se jí společnost Emaar Properties, která se v minulosti zapojila do mnoha úspěšných staveb včetně největšího nákupního centra v Dubaji a již zmíněné Burj Khalify.

Spojené arabské emiráty jsou velmi vyhledávanou destinacíSpojené arabské emiráty jsou velmi vyhledávanou destinací (zdroj: pixabay.com)

Můžete se kochat 360 stupňovými výhledy na Dubaj

Dílo je inspirováno květem z lilie. V tomto konceptu nebudou chybět ani tradiční minarety. Vnitřek budovy pak návštěvníkům nabídne 360 stupňové pohledy na město, a dále také veřejné vertikální zahrady. Většinu podlaží budou zaujímat apartmány, restaurace a obchodní domy. Celkové náklady se podle odhadů pohybují okolo 1 miliardy dolarů. Dostavba věže je plánována na rok 2020, měla by se tak stihnout otevřít ještě před výstavou Expo.

Creek Tower není jedinou plánovanou věží na Blízkém východě. V souboji o nejvyšší mrakodrap světa má konkurenci v podobě Jeddah Tower. Tato věž se staví v Saudské Arábii již od roku 2013 a měla by taktéž atakovat výšku 1000 metrů. Podobně jako její konkurenka je Jeddah Tower konstruována jako observatoř s dalekosáhým výhledem na město.

Dubaj je nejrychleji se vyvíjející město na světě...Dubaj je nejrychleji se vyvíjející město na světě... (zdroj: pixabay.com)
... pyšní se velkolepými stavbami... pyšní se velkolepými stavbami

Top 5 nejvyšších staveb světa:

  1. Burj Khalifa, Dubaj (2010)  - 828m
  2. Vysílač Konstantynow, Polsko (1973) - 645m
  3. Tokyo  Sky Tree, Japonsko (2011) - 634m
  4. Shanghai Tower, ČLR (2015) - 632m
  5. Vysílač KVLY-TV, USA (1963) - 629m
Dosavadní nejvyšší stavba světa - Burj KhalifaDosavadní nejvyšší stavba světa - Burj Khalifa (zdroj: flickr.com)
Následuje ji polský vysílač KonstantynowNásleduje ji polský vysílač Konstantynow (zdroj: wikipedia.org)
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa