#FreshTag.cz


V Norsku otevřou podmořskou restauraci, první svého druhu v Evropě

zdroj foto: flickr.com

16.3.2018Iva Mališová

Norové chystají otevření první evropské podmořské restaurace. Podnik by měl být otevřen na začátku roku 2019 v Lindesnes, na jihu země. Betonová konstrukce stavby s obrovským panoramatickým oknem je navržena tak, aby se stavba stala součástí mořského prostředí a nabídla svým návštěvníkům autentické pohledy.

Face Tweet Seznam

Restaurace se samozřejmě bude zaměřovat na jídla z mořských plodů. Stavbu navrhla architektonická firma Snøhetta, která v Norsku postavila např. Budovu Národní opery. Nicméně jde o jejich první podvodní projekt. „Jedním z hlavních benefitů stavby je její spojení přírody, půdy a vody. Lidé si budou moci v bezpečí a pohodlí zažít oba tyto světy. Prozkoumat mořský svět z větší perspektivy a zažít něco, co ještě neviděli,“ uvedl pro CNN architekt projektu Rue Grasdal.

Restaurace nabídne plno zážitkůRestaurace nabídne plno zážitků (zdroj: wikipedia.org)

Návštěvníci mohou očekávat trojrozměrné pohledy na podmořský svět. Restaurace bude mít kapacitu pro 100 zákazníků.  Na rozhraní pevniny a moře, u vchodu do podniku, se bude nacházet také bar se šampaňským, následovat jej bude velká jídelna se dvěma dlouhými stoly a několik malých, které budou umístěny pod čtyřmetrovým oknem.

Po otevírací době se restaurace promění na výzkumné středisko, které bude zkoumat chování mořských živočichůPo otevírací době se restaurace promění na výzkumné středisko, které bude zkoumat chování mořských živočichů (zdroj: maxpixel.com)

Stavba bude mít povahu periskopu, je důležité, aby se zde lidé cítili dobře a místo mohli navštěvovat i klaustrofobici. Chceme, aby náš tým vytvořil příjemné místo. Většina dekorací jsou z přírodních materiálů – dub, mořské dekorace, snažíme se také o dobré osvětlení, uvedl dále Grasdal.

Mimo provozní dobu se restaurace bude budova sloužit jako výzkumné středisko pro mořskou biologii, kde se bude zkoumat chování mořských živočichů v závislosti na ročním období.

Podmořské restaurace nejsou ve světě výjimkouPodmořské restaurace nejsou ve světě výjimkou (zdroj: wikipedia.org)
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa