#FreshTag.cz


Vánoční kometa, podle svědků UFO nebo KLDR. Raketa SpaceX Falcon 9 ozářila kalifornské nebe

zdroj foto: www.youtube.com

23.12.2017Jan Marek

I taková vysvětlení jako invaze mimozemšťanů nebo útok ze Severní Koreje zazněla z úst Američanů, kteří byli svědky startu rakety SpaceX Falcon 9. Od nás to je pouze němý údiv před ohromující podívanou, která na obloze nad Kalifornií vznikla. Utlačovaný koutek v našich hlavách skladující poslední zbytky fantazie, nyní posílené vánoční atmosférou, šeptá: „Kometa.“ 

Face Tweet Seznam

Kultovní song California Dreamin' od The Mamas & Papas dostal nový rozměr. Obyvatelé amerického státu Kalifornie si totiž včera večer opravdu mohli myslet, že sní, a podpořit je v tom mohli i někteří šťastlivci ze sousední Arizony. Na toho, kdo zvedl oči k potemnělému nebi, totiž čekala spektakulární scenérie. 

Video: Záběry SpaceX Falcon 9 se na internetu šíří rovněž raketovou rychlostí

O co tedy opravdu šlo?

O podívanou se postaralo americké letectvo a NASA, když v 17:27 místního času z kalifornské základny Vandenberg spustili start nosné rakety SpaceX Falcon 9. Ta měla za úkol, letos již jako čtvrtá v pořadí, dopravit na oběžnou dráhu svůj náklad čítající celkem deset komunikačních satelitů Iridium, postupně nahrazujících stávající zastaralou, ale stále největší družicovou síť vůbec. 

Někteří lidé to viděli dost... apokalypticky

Podle SpaceX půjde o velký historický přelom v komunikačních technologiích. Podle očitých svědků, kteří působivý jev na nočním nebi zahlédli, však patrně půjde o začátek konce světa – s humornou nadsázkou z naší strany. 

Od vedení SpaceX přišla odlehčující reakce

Některé z reakcí na sociálních sítích totiž pro vysvětlení sahaly až do Severní Koreji. Nebylo jich ale tolik, kolik jsme jich mohli vidět odkazujících k fenoménu UFO, který se nedávno poctivě přiživený i od Pentagonu opět vrátil na scénu. Vskutku úsměvnou situaci z toho udělal samotný zakladatel společnosti SpaceX, podnikatel, vynálezce a filantrop Elon Musk. Na svém Twitteru totiž sdílel reakci, ve které říká: „Určitě to byli mimozemšťané.“

Zaregistrovali jste nějaká videa? Co jste na nich viděli vy?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa