#FreshTag.cz


Ve kterém městě se nejlépe žije? Nemusíte jezdit daleko, je to Vídeň!

zdroj foto: www.wikipedia.org

22.3.2018Iva Mališová

Rakouská metropole byla vyhodnocena jako město s nejvyšší kvalitou života na světě. Na poslední příčce se umístil irácký Bagdád, který se na nechvalné pozici drží již nekolik let. Praha obsadila 69. místo, stejně jako loni. Každoroční průzkum vytvořila společnost Mercer.

Face Tweet Seznam

Průzkum společnosti Mercer je primárně určen pro mezinárodní zaměstnance, pomáhá jim zmapovat situaci ve státě, ještě než se do země vydají. Společnost zohledňuje desítky kritérií, mezi které patří například politická stabilita, úroveň zdravotní péče, kriminalita, možnosti rekreace nebo kvalita dopravy v dané lokalitě. 

Vídeň nabízí mnoho kulturního vyžití, na obrázku Albertina muzeumVídeň nabízí mnoho kulturního vyžití, na obrázku Albertina muzeum (zdroj: pixabay.com)

Osm z první desítky nejlepších měst pro život je v Evropě. Německo a Švýcarsko v ní mají tři místa, zatímco Nový Zéland, Kanada a Austrálie po jednom. Vídeň se skoro 2 miliony obyvatel je ceněná zejména pro živou kulturní scénu, komplexní zdravotní péči a přijatelné náklady na bydlení. Po rakouském hlavním městě následují Curych, Auckland a Mnichov. Vancouver na pátém místě nabízí nejlepší kvalitu života v celé Severní Americe.

Mozartovo městoMozartovo město (zdroj: flickr.com)

Za posledních dvacet let se životní úroveň zásadně zvýšila v některých východoevropských městech, jako je nyní 159. Sarajevo nebo osmdesátá Bratislava. „Díky růstu životní úrovně, konkurenceschopného trhu práce a dostupnosti talentů začalo mnoho z těchto měst přitahovat nadnárodní společnosti,“ uvedla Martine Ferlandová, prezidentka společnosti pro oblast Evropy a Tichomoří.

Ženeva se umístila osmáŽeneva se umístila osmá (zdroj: flickr.com)

Jedničkou v Asii je celkově pětadvacátý Singapur a v Latinské Americe 77. uruguayská metropole Montevideo. Na africkém kontinentu vede na 89. místě jihoafrické město Durban.

Singapur je město s nejvyšší úrovní života v AsiiSingapur je město s nejvyšší úrovní života v Asii (zdroj: flickr.com)
Život ve VancouveruŽivot ve Vancouveru (zdroj: flickr.com)

Nejlepších deset měst podle kvality života z žebříčku pro rok 2017 podle agentury Mercer:

POŘADÍ MĚSTO STÁT
1. Vídeň Rakousko
2. Curych Švýcarsko
3. - 4. Mnichov Německo
3. - 4. Auckland Nový Zéland
5. Vancouver Kanada
6. Düsseldorf Německo
7. Frankfurt nad Mohanem Německo
8. Ženeva Švýcarsko
9. Kodaň Dánsko
10. Basilej Švýcarsko
... 69. Praha Česká republika
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa