#FreshTag.cz


Ve stopách "horkého psa": 3 nejlepší hot dogy v Praze

zdroj foto: www.facebook.com

8.1.2018Jana Krivenkaja

Co takhle zakousnout se do něčeho pořádného? Předsevzetí stranou, občas je třeba trochu zhřešit. Hot dog, čili párek v rohlíku, byl léta letoucí vnímán jako ideální volba na rychlý oběd či jen svačinu na cestě do kina. Časům nevzhledných párků v rohlíku již ale naštěstí odzvonilo: hot dog roku 2018 je inspirován směsicí kultur (je libo curry omáčku nebo možná trochu koriandru a citronové trávy?) a při troše snahy šéfkuchaře z toho může být opravdový umělecký zážitek. Níže najdete výčet našich oblíbených pražských podniků, v nichž se s chutí zakousnete do „horkého psa“.

Face Tweet Seznam

Parky’s 

Jedna z prvních vlaštovek, která zpopularizovala hot dogy na “nový” způsob a nabídla dlouho očekávanou alternativu pojízdnému stánku Eurohotdog. Dnes Parky’s najdeme na vícero lokacích (mají i spoustu poboček mimo Prahu), asi nejvýraznější je jejich prodejna ve Vodičkovce obklopená "dravými konkurenty" – Mekáčem z jedné strany a Bageterií Boulevard ze strany druhé.

„Nejlepší hot dogy ve městě“ – skromnější slogan provozovatelé této hotdogárny samozřejmě vymyslet nemohli. Ačkoliv jejich hot dogy nejsou našim favoritem č. 1, rozhodně je vidět, že ví, co dělají, a to, co dělají, skutečně umí – aktuálně například lákají na velký hit roku 2017, hot dog z trhaného vepřového. Dáte si tu i poctivý debrecínek nebo pořádného „germána“, bílý špekáček na bavorský způsob. 

"Nejlepší hot dog ve měste"? Nezbývá než to ověřit na vlastní pěst!"Nejlepší hot dog ve měste"? Nezbývá než to ověřit na vlastní pěst! (zdroj: Facebook)

Sweet & Pepper Days

Bistro v Anglické ulici se na rozdíl od předešlého kandidáta může pyšnit nejen skvělými hot dogy, ale i příjemným prostředím na delší posezení. Mají tu i hamburgery, tortilly či sendviče, ty si ale dáte jindy (nebo jinde). Zato hot dog dostanete jaksepatří: omáčky bude tak akorát, zasytí vás raz-dva, a navíc si parádně pochutnáte. Pokud máte chuť na něco „extra“, dejte si Seattle hot dog a rozplývejte se nad jemností sýru Philadelphie a řízností jalapeno papriček. Pro příznivce klasiky není jistější volby než Cheddar hot dog s Dijonem a domácí majonézou. 

Seattle style hot dog dostanete s tradičním salátkem ColeslawSeattle style hot dog dostanete s tradičním salátkem Coleslaw (zdroj: Facebook)

Mr. HotDoG

Je jednoznačným vítězem a volbou hotdogových znalců roku 2017. Za hotdog tu zaplatíte skoro o pade víc nežli v Parky‘s, jen tak na něj ale nezapomenete. Letenská lokace má navíc minimalistické hip prostředí, a pokud se tu objevíte přes oběd, tak na vás čeká výhodná polední nabídka s limonádou. Hot dog, neboli, pokud budeme věrní názvu podniku, HotDoG, zde byl povýšen na status uměleckého díla – každý výtvor místních šéfkuchařů je hoden zvěčnění na filmovém plátně nebo alespoň v paměti vašeho smartphonu.

Hlídejte si jejich Facebookovou stránku, ať nepropásnete všemožné akce a speciály – například teď o víkendu kluci vykouzlili navýsost charismatický hot dog New Orleans style s krevetami. Jo a btw – mají luxusní hranolky (ty přece k hot dogům patří stejně jako kečup a hořčice, které tu také mají k naší libosti na každém stole).  

Každý Mr. HotDog nejen zatraceně dobře chutná, ale je i fotogenickýKaždý Mr. HotDog nejen zatraceně dobře chutná, ale je i fotogenický

A kam chodíte na hot dogy vy? Nebo dáváte přednost klasice – párku v rohlíku či václavské klobáse (na tu si samozřejmě také nedáme dopustit, obzvlášť po prohýřené noci :) )?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa