#FreshTag.cz


Virál: Pes VS krokodýl. Jaký druh videí táhne lidi nejvíc?

zdroj foto: pxhere.com

21.1.2018Jan Marek

Lehce zavádějící titulek by vás mohl přesvědčit o tom, že skutečně hodláme psát článek jenom o tom, jak malý psí hrdina zastrašil hrozivého krokodýla. Samozřejmě poskytneme informace i video zachycující tento opravdu nadlidský čin... Navíc ale přihodíme analýzu Youtube účtu lovícího tzv. virály, abychom se dozvěděli, co lidi táhne nejvíc. Připravte se na pořádný bizár!

Face Tweet Seznam

“Se smrtí v zádech se malý doggo (psík) vydal vpřed, aby ochránil své páníčky před nebezpečím,” uvádí video kulturní rubrika serveru Mashable. Incident se odehrál na ostrově Goat Island, který leží ve americkém státě New Yorku.

“Byl jsem tam se svojí rodinou zrovna na návštěvě, když majitel farmy začal volat svého krokodýla jménem Casey z vody. Jeho pes asi žárlil nebo co, a tak toho 3,5 metru dlouhého krokodýla zahnal zpátky do vody,” napsal pro zpravodajskou agenturu United Press International muž, který video natočil.

Video: "Mám pro tebe kousek kuřete," volá majitel na svého krokodýla Caseyho

Asi není nutné, abychom dál popisovali to, na co se můžete podívat sami. Krokodýl Casey měl zrovna dostat svojí denní dávku masa, když se malý pes rozhodl hájit své teritorium, páníčky nebo snad krmení, které si chtěl uzurpovat pro sebe.

Kanály se živí lovem virálních videí. Jak taková práce probíhá?

Co nás ale zaujalo spíš, byl Youtube kanál, který video sdílel. Účet ViralHog se snaží vydělávat na tom, že denně sdílí mezi 10-20 videi (nejčastěji v délce jedné minuty), která jsou většinou skutečně tak bizarního charakteru, že strhávají pozornost tisíců lidí. Cílem tohoto kanálu je samozřejmě to, aby jejich materiály dosáhly nejlépe milionových zhlédnutí, tedy virálního charakteru, ze které se pak již přes reklamy dají těžit slušné peníze.

Jedno video ze 36? Kdepak, vychází to na jedno ze 70!Jedno video ze 36? Kdepak, vychází to na jedno ze 70! (zdroj: www.youtube.com)

Nepřeberné množství videí, týdny se nemusí trefit. Udělejme si analýzu!

Je práce ViralHogu obdivuhodná pro to, jak se každý den snaží naplnit svůj obsah třeba i patnácti nesmyslnými videi, z nichž právě jen to jedno může být nakonec to pravé, přitom se ale nemusí trefit celé týdny? Výdělečné to pro ně určitě je, nám to může pomoci v tom, že v tomto dostatečně velkém vzorku můžeme snadno vysledovat, který druh bizarních klipů táhne lidi nejvíc. Přitom nám stačí jenom dostatečně dlouho scrollovat + trocha počítání a násobení, základní vyhledávací zkratka CTRL+F a nakonec je tu analýza!

Výsledek: 1,44 % úspěšnost zásahu, ale stejně si tímhle "vedlejšákem" vydělají dost

Prošli jsme pro vás ohromujících 2500 videí z posledního roku práce provozovatelů ViralHogu, z nichž pouze 36 přesáhlo kýženou hranici jednoho milionu zhlédnutí. Úsměvné je, že zdánlivě nízká úspěšnost 1,44 % přesto dělá tři virální videa za měsíc, což při té de facto nepříliš náročné činnosti sdílení několika videí denně může být opravdu dobrá vedlejší brigáda. Na reklamách to spolu se zbylými klipy, také s ne úplně nízkou sledovaností, asi otočí slušný balík. A co tedy nejvíce táhne!

Video: Třeba had, který pronásleduje ptáky na telegrafní dráty - jo, to má fakt voltáž!

Netáhnou "mazlíčci", ale prostě zvířata - třeba jako had v kolech motorky

Vcelku lehký rozbor nám ukázal, že největší zájem je nepříliš překvapivě o videa se zvířaty. Z celkového počtu 36 virálních klipů, které přesáhly počet milionu zhlédnutí, je právě 13 z nich se zvířecí tématikou, tedy více jak třetina. Co je pro nás ale překvapivé, je to, že i v tomto relativně nízkém počtu zrovna hadi táhnou stejně tak jako třeba psi - 3:3. Na třetím místě jsou medvědi… Již dávno to tak nejsou ani tak zvířecí videa s co možná nejvíce roztomilým mazlíčkem, ale spíš bizarní motivy jako “netrpělivý pes troubí z auta pro páníčkovu pozornost” nebo “had se zamotal do kola motorky".

Takto vypadá náš výsledek - červená pro zvířata, modrá pro miminka a dětiTakto vypadá náš výsledek - červená pro zvířata, modrá pro miminka a děti (zdroj: www.youtube.com)

Miminko... mezi tyrákem a návěsem

Na druhém místě se drží miminka a děti v rukou milujících a obětavých rodičů. Ovšem i zde se objevil případ videa, ve kterém malé batole visí na kabelech mezi kabinou kamionu a jeho návěsem - naštěstí šlo pouze o plastovou panenku, ale i z toho si asi dokážete udělat obrázek o tom, co dnes táhne nejvíc.

Video: Toto nás prostě rozesmálo!

Za nás je jasným favoritem “Should I Be Concerned Or?”, ve kterém je až morbidně vtipně zobrazeno, jak mohou být některé aerolinky skutečně levné. My naštěstí víme, že  i low cost cestování si drží svůj vysoký standard, ale pro pobavení OK. A co je to za vás?  

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa