#FreshTag.cz


Volební spoty: jak vrcholící politické kampaně zkouší dobývat srdce voličů

15.10.2017Tamara Zubac

Světový mír, zabití neústupného Kalouska nebo pirátské zpívánky. Volby do Poslanecké sněmovny se blíží a s nimi jsou na pořadu dne také volební spoty politických stran. Jedni hlásají moudra od stolu, jiní v zeleném parku pobíhají se psy. Jední sází osvědčené a dokola omílané fráze, jiní tomu blábolení už vůbec nerozumí. Jaké videospoty zrovna běží v našem českém panoptiku?

Face Tweet Seznam

Atentát na Mirka

Vysoký Čtvrtníček se svým širokým parťákem zaměřují bystrozrakého Kalouska samopalem. Ten se usmívá, neboť vyráží sebevědomě do voleb vybavený chytlavým sloganem Neuhneme. Jen jestli ten úsměv Mirkovi vydrží.

Video: YouTube.com

Zpívající autobusák Bartoš

Neustoupí prý ani Piráti, kteří ve svém superbusu objíždí republiku a přesvědčují voliče, že jsou ti hodní psi, kterým ovšem stačí dát povel "trhej" a budou se dít věci. A když pirátská hymna zní... asi není co dodat. Možná jen rytmické: Hej Hou, Hej Hou!

Video: YouTube.com

Bude líp, nebo jenom fajn? 

Specialitou Andreje Babiše je, že se vymezuje vůči ostaním politikům, korupčníkům a nyní i vůči komunikaci jako takové. A tak se svým protivníkem - ukecaným emotikonem, který je přinejmenším stejně otravný, jako jeden nejmenovaný (ne)oblíbený zelený mimozemšťan - Andrej nevede dialog ani ve svém volebním spotu, natož ve volební debatě. Stejně by na něj ten druhý pěl jen špínu, přeci je to vše vykonstruovaná kampaň a provokace. Netřeba poslouchat, sorry jako.

Video: YouTube.com

Jistoty... no prostě jistoty

ČSSD a KDU-ČSL si mohou podat ruce, alespoň co se týče vizuálního provedení volebních videí, která svou libozvučnou melodií doslova vábí voliče k urnám. Zatímco Lubomír Zaorálek svou "osobní zpovědí" nastiňuje hodnoty rodinného dědictví a aplikuje je na palčivé problémy typického voliče sociálních demokratů, Pavel Bělobrádek komentuje panoramatické a objímací scénky ze života blízké zářné křesťanské budoucnosti (ovšem již bez starých dobrých kamarádů Starostů). Jen, kdyby ten pes nechcípl.

Video: YouTube.com
Video: YouTube.com
A když k tomu všemu připojíte moderní stát a zelené parky, tak máte skoro vyhráno. Anebo jste aspoň víc cool.
 
Video: YouTube.com

A začíná přituhovat...

Zatímco podle Andreje Babiše za všechno neštěstí ve světě může kampaň proti jeho osobě, podle "Okamurovců" za vším stojí soused z Blízkého východu. Apokalyptický scénář SPD v čele s ikonickým Okamurou a poněkud znepokojivým hudebním doprovodem přináší rychlé řešení pro rodiny, které se chtějí usmívat u svého rodinného stolu, což jde jedině a pouze pokud mohou svobodně servírovat vepřové (nejlépe na másle).

Video: YouTube.com

A když už jste po jídle, podívejte se na tyto unikátní běžecké závody. Na startovací čáře již stojí nebohá stařenka a skupina chuligánských přistěhovalců, kteří neváhají v boji o sociální dávky podrazit soupeři nohu a vysmát se mu do tváře. S Blokem po boku by se takové nepravosti neděly a na dávky by se čekala slušná a pokojná fronta bez předbíhání.

Video: YouTube.com

Reálně o rodině

Děti nevědí, co chtějí. Ale mají mámu. A máma má mísu. Táta má lopatu. A taky má kalašnikov.

Video: YouTube.com

No a hlavně ten světový mír

Bohužel je to tak, jak se říká: Tichá voda břehy mele. Anebo ještě přesněji - zatímco dva se perou, třetí se směje. Komunisté si v České republice udržují celkem stabilní voličskou základnu a to i bez výraznější kampaně - na sociálních sítích, spoléhají na trochu plakátů, bilboardů a zejména na setkání s voliči se společným zpívání s rukou na rudém srdci. I jejich jednoduchá volební prezentace je ověnčená několika hesly o míru ve světě a bezpečné domácnosti. Protože čeští komunisté vědí, jak zajistit lepší budoucnost pro všechny soudruhy a soudružky. A světový mír. A práci všem. To vše a mnohem více - hned v příští čtyřletce!

Video: YouTube.com

Třešnička na konec: S Rozumem v koncích

Videospot stojí za shlédnutí už jen pro ten nostalgický odér devadesátkového teleshopingu.

Video: YouTube.com
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa