#FreshTag.cz


Vypadáte jako Mona Lisa nebo obraz od Picassa? Google vám to zjistí

zdroj foto: www.pixabay.com

20.1.2018Iva Mališová

Nejnovější aktualizace aplikace od Google Arts & Culture  nabízí porovnání fotek obličejů svých uživatelů s malbami z více než 1 200 muzeí v 70 zemích světa. Jestli někde existuje váš ART dvojník, nyní to můžete zjistit! 

Face Tweet Seznam

Přestože je aplikace pro prohlížení uměleckých děl Google Arts & Culture k dispozici již od roku 2016, funkce pro vyhledání daného díla na základě podobnosti s reálným lidským obličejem je v jejích možnostech žhavou novinkou. Stačí si jen vyfotit své selfie, nahrát jej do aplikace a zjistit shodu se svým konkrétním „Picassem“.

Překvapivý úspěch pomáhá vzdělávat uživatele v umění

Podle mluvčího Googlu Patricka Lenihana nikdo nepředpokládal takový úspěch této nové, inovativní funkce. Její popularita však od zprovoznění v půli loňského prosince rychle stoupla a lidé na sociálních sítí začali nadšeně vyvěšovat své výsledky. Pomáhají tím Arts & Culture probojovat se do vyšších pozic App Store žebříčku ve stahování aplikací - zatím ji má staženou více jak milion lidí, kteří tak rozšiřují své znalosti umění a sdílením je šíří dál. 

Je váš portrét (selfie) v muzeu?Je váš portrét (selfie) v muzeu? (zdroj: commons.wikimedia.org)

„Vždycky se snažíme najít nové, zábavné a zajímavé způsoby, jak přilákat lidi k umění, a tohle byl zrovna jeden z nich,“ dodává dál Lenihan, který také říká, že aplikace se stále ještě vyvíjí. 

Pořád má nějaké mouchy, ale lidé již většinově spokojeně sdílí své výsledky

Vývojáři se postupně snaží zpřístupnit aktualizaci téměř  do všech světových zemí včetně ČR, stále je ale potřeba doladit detaily a zlepšit celkovou funkčnost aplikace. Některá zařízení se stále zdají být problémová, i když jsou vybavená Androidem nebo iOSem. 

Aplikaci však vyzkoušely již statisíce lidí včetně celebrit a vše samozřejmě uveřejnili na svých účtech na sociálních sítích. Pro nahlédnutí a případnou inspiraci jsme jich pro vás pár vybrali - povedených i nepovedených:

Zpěvák Pete Wentz zveřejnil svoje „dvojníky“ na TwitteruZpěvák Pete Wentz zveřejnil svoje „dvojníky“ na Twitteru (zdroj: www.twitter.com)
Herečka Felicia Day se rovněž pochlubila se svými výsledky. Ukázala, že na výrazu při pořizování selfie taky záležíHerečka Felicia Day se rovněž pochlubila se svými výsledky. Ukázala, že na výrazu při pořizování selfie taky záleží (zdroj: www.twitter.com)
Občas to třeba nevyde úplně podle představ…Občas to třeba nevyde úplně podle představ… (zdroj: www.twitter.com)
…ale i tak se člověk může dobře pobavit!…ale i tak se člověk může dobře pobavit! (zdroj: www.twitter.com)
Nicméně aplikace může rozeznávat pouze lidi, shodu svého domácího mazlíčka s namalovaným zvířetem bohužel nenajdeteNicméně aplikace může rozeznávat pouze lidi, shodu svého domácího mazlíčka s namalovaným zvířetem bohužel nenajdete (zdroj: www.twitter.com)
Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa