#FreshTag.cz


Vyšleme lidi na Mars v průběhu následujících deseti let, tvrdí SpaceX

zdroj foto: pixabay.com

13.4.2018Štěpán Sochor

Není tomu tak dávno, co se Elon Musk rozhodl vystřelit automobil Tesla do vesmíru. Mimo to také stihl v posledních měsících zdánlivě úspěšně otestovat svoje rakety Falcon, a tak se zdá, že se věci dávají konečně do pohybu. Nyní navíc do ohně naděje přiložila šéfka společnosti SpaceX, která tvrdí, že plánuje poslat lidi na Mars v nepříliš daleké budoucnosti. 

Face Tweet Seznam

Ředitelka společnosti SpaceX, Gwynne Shotwell, na konferenci v kanadském Vancouveru řekla, že SpaceX vyšle lidi na Mars v průběhu následujících deseti let, a udělá tak z lidské rasy multi-planetární druh mimo jiné také za účelem hledání života ve vesmíru.

„Tohle je pro nás první krok k tomu, abychom se mohli podívali do jiné sluneční soustavy, popřípadě do jiné galaxie. Navštěvujeme různá místa, která prozkoumáváme. To je to, co odlišuje lidi od zvířat,“ řekla Gwynne Shotwell.

Pokud SpaceX dodrží svůj slib, měli by se lidé pokusit přistát na Marsu ještě před rokem 2030.Pokud SpaceX dodrží svůj slib, měli by se lidé pokusit přistát na Marsu ještě před rokem 2030. (zdroj: pixabay.com)

Raketa, která bude mít za úkol dopravit svou posádku na Mars, se bude jmenovat Big Falcon Rocket (BFR). Unést by měla na palubě kolem stovky lidí a měla by být značně rychlejší než ostatní rakety Falcon. Například let z USA do Číny by jí zabral 30 až 40 minut.

Elon Musk se v minulosti vyjádřil, že by rád vyslal lidi na Mars za účelem založit na rudé planetě kolonii. Ta by byla potřeba v případě, kdy by lidskému druhu na Zemi hrozilo nebezpečí či vyhynutí. Musk si ale také uvědomuje, že se jedná o velice nebezpečnou akci. Označil technologii k tomuto cíli za naši „největší existenciální hrozbu“ a přirovnal její vývoj k vyvolávání démona. Cesta na Mars bude jen pro ty nejodvážnější, jelikož budou riskovat své životy. Nikdo jim nemůže stoprocentně zaručit, že takovou akci přežijí.

Dožijeme se meziplanetárních zkušeností? Podle Muska ano.Dožijeme se meziplanetárních zkušeností? Podle Muska ano. (zdroj: pxhere.com)

Musk naposledy řekl, že vyšle na Mars raketu bez posádky v roce 2022, lidé by podle něj mohli vyrazit maximálně dva roky poté. Tvrzení, že se tak stane v následující dekádě je myšlenkou Gwynne Shotwell, která stojí nohama přeci jenom trochu více na zemi než Elon. Jeho termíny jsou totiž sice velmi pozitivní, možná ale místy až příliš, a je těžké říct, zda jsou reálné.

Těšíte se na start rakety Big Falcon Rocket?

Přidej se k nám, ať ti nic kloudného neuteče. :)

Komentáře

Podobné čtení


aa